Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

4755 tė evakuuar, 2473 shtėpi tė pėrmbytura

Shko poshtė

4755 tė evakuuar, 2473 shtėpi tė pėrmbytura

Mesazh nga NoOrA prej Sun Jan 10, 2010 12:36 pm


Ministria e Brendshme e Shqipėrisė ka pėrmbledhur nė njė tablo tė pėrgjithshme situatėn nė zonat e pėrmbytura deri pak pas mesditės sė sotme.


Sipas nje deklarate te publikuar nga Ministria e Brendshme e Shqipėrisė, duket se zona me e prekur eshte ajo e komunes se Dajcit ku 2000 ha toke jane te permbytur plotesisht, ndersa 1187 shtepi jane prekur.

Edhe Bashkia e Shkodres ndodhet ne nje situate te rende pasi jane permbytur ne total 250 ha toke, 330 shtepi, ndersa 586 persona jane evakuuar. Ne komunen e Anes se Malit, 1200 ha jane nen uje bashke me 180 shtepi, ndersa 282 persona jane evakuuar.

Ne total, ne gjithe qarkun e Shkodres jane permbytur 10 mije ha, 4755 jane te evakuuarit, ndersa 2473 shtepi jane perfshire nga uji. /tch/
NoOrA
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi