Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Windows XP nė xhepin tuaj

Shko poshtė

Windows XP nė xhepin tuaj

Mesazh nga Beli prej Thu Jan 07, 2010 5:42 am
Qė prej Shtatorit tė kaluar, lajmi i njė smartphone tė aftė pėr tė punuar me Windows XP u pėrhap me shpejtėsi nė gjithė botėn dhe me vitin e ri, gjithmonė e mė shumė rreth tij po bėhet e ditur.
Nė tregun konkurrues tė smartphonėve, shumė pak prej tyre ia vlejnė pėr tu interesuar sė tepėrmi – tė fitosh ndaj karakteristikave tė iPhone tė Apple duket virtualisht e pamundur dhe njė ndėr arsyet kryesore ėshtė sistemi i tij mjaft solid.
Kompania Kineze ITG ka menduar tė mbėshtetet nė njė sistem tė suksesshėm si Windows XP (version i plotė, jo mobile) pėr tė bazuar telefonin e sajė tė ri, i cili krahas funksionaliteteve bazė tė njė smartphone pritet tė pajiset me dalje USB, audio dhe VGA.
Disa nga specifikimet mund ti lexoni mė poshtė:
- CPU: AMD Super Mobile CPU
- Memorja: 512M/1G
- SSD: 8G/16G/32G/64G ose HDD: 30G/60G/80G/120G
- LCD: Touch-screen LCD 4.8 inch TFT 800 me 480 piksel
- Sistemi Operativ: Microsoft Windows XP
- Rrjetet: GSM/GPRS/EDGE/WCDMA (HSDPA/HSUPA) CDMA/CDMA2000 1X/CDMA1X EVDO, TD-SCDMA TD-HSDPA
- Wireless: WiFi 802.11b/g, WiMax(opsional), Bluetooth, GPS
- Kamera: CMOS, 300k/1.3 MP
- Porte lidhėse: 1 x kufje,1 x mikrofon, konektor i palosshėm (pėrfshin dalje VGA ), 1 x USB 2.0, Slot SIM
- Bateria: Lithium-ion
- Koha e bisedės: Rreth 5 orė, Stand by: rreth 5 ditė
- Pesha totale: 400g
avatar
Beli
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 4446
Age : 30
Registration date : 22/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Windows XP nė xhepin tuaj

Mesazh nga mR.Bimi prej Thu Jan 07, 2010 6:47 am

huauhahua
mundesh edhe ndryshe Razz

e blen CD e XP edhe e shtin n`gjep lol!
avatar
mR.Bimi
Dr3nicak
Dr3nicak

Numri i postimeve : 6029
Age : 26
Location : n`FaQet e nJe fLeToRe
Registration date : 19/07/2009

http://wWw.ShoqriaVirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi