Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Bar i ri kundėr kancerit?

Shko poshtė

Bar i ri kundėr kancerit?

Mesazh nga mR.Bimi prej Sat Jan 02, 2010 3:19 pm


Bar i ri kundėr kancerit?
Shkencėtarėt kanė zbuluar njė bar, i cili prodhohet nga njė kėrpudhe e egėr, dhe qė mund tė luftojė kancerin.

Njė grup studiuesish nga Universiteti i Nottinghamit, beson se ky zbulim mund tė ndihmojė nė prodhimin barnave mė efikase pėr tė trajtuar llojet e ndryshme tė kancerit.

Kordicepina- e pėrdorur zakonisht nė mjekėsinė kineze, u nxor nga njė lloj i rrallė kėrpudhe qė rritet te larvat.

Studimi do tė shfaqet sė shpejti nė njė reviste shkencore, ndėrsa njoftohet se kėrpudha qė pėrmban kordicepinė ėshtė studiuar disa herė nga shkencėtarėt, ndėrsa ėshtė nė provė qė nga viti 1950.

Gjithsesi, edhe pse ky bar duket premtues, ai e humbet shpejtė efektin nė trupin e njeriut. Ai mund tė jepet i kombinuar me njė ilaē tjetėr pėr tė shmangur kėtė gjė, mirėpo bari tjetėr mund tė ketė efekte anėsore qė njėherit pengojnė veprimin e kordicepinės.
mR.Bimi
mR.Bimi
Dr3nicak
Dr3nicak

Numri i postimeve : 6029
Age : 26
Location : n`FaQet e nJe fLeToRe
Registration date : 19/07/2009

http://wWw.ShoqriaVirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi