Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Haradinaj: Jo qeverisjes me PDK-nė

Shko poshtė

Haradinaj: Jo qeverisjes me PDK-nė

Mesazh nga sam1r prej Sat Jan 02, 2010 10:04 am

Haradinaj: Jo qeverisjes me PDK-nė

Ramush Haradinaj e shpall tė bankrotuar Qeverinė e Kosovės tė drejtuar nga Hashim Thaēi. Nė njė intervistė pėr Alsat, kryetari i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės thotė se tani kur Kosova e ka mbyllur edhe njė vit si shtet i pavarur, e ka tė vėshtirė ta gjej njė moment tė mirė pėr vendin gjatė vitit 2009.

Duke u nisur nga kjo, ai shprehet se e pėrjashton ēdo mundėsi qė AAK tė hyjė nė ndonjė marrėveshje koalicioni qeveritar me PDK-nė pas zgjedhjeve, nėse ato mbahen nė vitin 2010.

“Ofrojmė partneritet pėr qeverisje me partitė e spektrit tė djathtė, mendoj nė LDK-nė dhe partitė tjera. Me PDK-nė? Unė nuk mund tė jap garanci pėr llojin e qeverisjes dhe cilėsinė e qeverisjes nė rast tė njė koalicioni me PDK-nė. Nuk e synoj kėtė, apo thėnė ndryshe e pėrjashtoj kėtė mundėsi. Nuk mendoj se mund t’i ndihmoj vendit nė njė qeverisje tė pėrbashkėt me PDK-nė”, tha Haradinaj.

Lideri i opozitės nė Kosovė thotė se qeverisja nė Kosovė ka vazhduar trendin negativ gjatė vitit 2009, ndėrsa shprehet se lajmin mė tė mirė qė pret nė vitin 2010 ėshtė ai i shpalljes eventuale tė zgjedhjeve parlamentare tė cilat Haradinaj nuk pranon t’i quajė tė parakohshme.

“Ne shohim vazhdim tė logjikave negative. Ėshtė njė gjendje e rėndė qeverisėse. Me kėtė nivel qeverisės, edhe vendet mė tė zhvilluara do tė bankrotonin. Ne veē kemi tė bėjmė me njė bankrotim politik tė qeverisjes Thaēi dhe dihet kush i paguan kėto dėme - qytetari i vendit”, theksoi Haradinaj.

Nė procesin e profilizimit tė partisė, Haradinaj ka zgjedhur qė AAK-nė ta orientojė kah qendra e djathtė. Nė kėtė proces, ai ka lidhur marrėveshje bashkėpunimi me PD-nė e kryeministrit tė Shqipėrisė Sali Berisha.

Pas njė vere aktive, udhėtimet e tij nė Tiranė muajve tė fundit u rralluan. Haradinaj e ka njė shpjegim pėr kėtė. “U kėnaqėm pėr rrugėn. Tash ėshtė tuneli i mbyllur dhe pėr shkak se kemi e provuar tė shkojmė rrugės Durrės-Kukės, tash po na vjen mė vėshtirė t’i biem rrotull, por ruajmė komunikimin dhe shkėmbejmė me kryeministrin Berisha dhe me kolegė tjerė nga PD. Bashkėpunimi ynė ėshtė afatgjatė dhe pėrkrahja jonė e ndėrsjellė ėshtė afatgjatė”, deklaroi Haradinaj.

Nė zgjedhjet lokale tė vitit 2009 partia e Haradinajt jo vetėm qė dyfishoi numrin e komunave nga 3 nė 6 por e dyfishoi edhe pėrqindjen e votave nė nivel kombėtar nga 9.5 pėr qind nė rreth 18 pėr qind.

________________________________________________________________________________


avatar
sam1r
Be proud [If you're a muslim]
Be proud [If you're a muslim]

Numri i postimeve : 1052
Age : 28
Registration date : 16/11/2007

http://www.shoqeriavirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi