Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Dy kushte pėr marrėdhėnie diplomatike me Kosovėn

Shko poshtė

Dy kushte pėr marrėdhėnie diplomatike me Kosovėn

Mesazh nga *lissa* prej Thu Dec 31, 2009 8:17 am

Presidenti malazez, Filip Vujanovic ka deklaruar se
dekretin pėr emėrimin e ambasadorit malazez nė Prishtinė do ta
nėnshkruajė vetėm kur Kosova tė njohė malazezėt si minoritet.


"Jam i bindur se kjo ēėshtje duhet tė zgjidhet para se tė shkėmbehen
ambasadorėt, sepse kjo ėshtė korrekte ndaj komunitetit tonė nė Kosovė,
por kjo ėshtė edhe qėndrim i pritshėm korrekt i Kosovės ndaj Malit tė
Zi", ka thėnė Vujanovic nė intervistėn pėr gazetėn "Pobjeda" tė
Podgoricės.

Kreu i shtetit malazez ka vlerėsuar se komuniteti kombėtar malazez nė
Kosovė ėshtė nė "pozitė tė pashembullt", sepse sipas tij, nė
parlamentin e Kosovės tė gjitha komunitetet e tjera kanė deputetėt e
tyre dhe vetėm malazezėt nuk janė tė pėrfaqėsuar.

Si kusht tė dytė pėr vendosjen e marrėdhėnieve diplomatike tė
Podgoricės dhe Prishtinės, Vujanovic ka theksuar "qėndrimin e qartė dhe
tė besueshėm" tė Kosovės pėr sigurinė e kushteve pėr kthimin e
refugjatėve nga Kosova.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi