Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Nuk pėrjashtohen zgjedhjet e parakohshme

Shko poshtė

Nuk pėrjashtohen zgjedhjet e parakohshme

Mesazh nga blina-- prej Sat Dec 26, 2009 5:32 am

Nuk pėrjashtohen zgjedhjet e parakohshme


Kryetari
i Kuvendit tė Kosovės, Jakup Krasniqi nuk e ka pėrjashtuar mundėsinė e
organizimit tė zgjedhjeve tė parakohshme parlamentare gjatė vitit tė
ardhshėm.
“Nėse ėshtė interesi i Kosovės, nėse ėshtė interes
i institucioneve dhe i demokracisė sė vendit, unė nuk e them se
medoemos zgjedhjet duhet tė mbahen nė vitin 2011. Nėse ėshtė interesi i
pėrbashkėt qė zgjedhjet tė mbahen nė 2010, atėherė unė si kryetar i
Parlamentit, por edhe si sekretar i pėrgjithshėm i Partisė Demokratike,
jam nė shėrbim tė proceseve demokratike qė e avancojnė jetėn politike
dhe demokratike nė Kosovė”, ka thėnė Krasniqi nė njė intervistė pėr
Radio Kosovėn.

Nė kėtė intervistė, kryekuvendari po ashtu ka kritikuar Qeverinė pėr
shkak tė – siē u shpreh ai – ngadalėsisė nė pėrgatitjen e ligjeve,
ndėrkaq ka thėnė se sa i pėrket pjesės veriore tė vendit, EULEX-i i ka
ndihmuar institucionet e Kosovės, por nė fushat tjera deri tani nuk ka
pasur ndonjė sukses tė dukshėm.

“Nė disa detyra, sa i pėrket pjesės veriore tė vendit, mund tė themi se
EULEX-i i ka ndihmuar institucionet e Kosovės. Megjithatė, nė fushat
tjera deri tani nuk ka pasur ndonjė sukses tė dukshėm. Shpresojmė qė nė
vitin e dytė tė ketė suksese”, tha Krasniqi. /RTK/
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi