Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Microsoft dėnohet me 290 milionė dollarė

Shko poshtė

Microsoft dėnohet me 290 milionė dollarė

Mesazh nga blina-- prej Sat Dec 26, 2009 4:39 am

Microsoft dėnohet me 290 milionė dollarė


Gjykata
amerikane e apelit ka vėrtetuar vendimin me tė cilin softueri gjigant
amerikan Microsoft ėshtė dėnuar me 290 milionė dollarė pėr shkak tė
shfrytėzimit tė paligjshėm tė patentave tė huaja nė zgjidhjet e tij pėr
dosjet XML.Gjykata ka urdhėruar Microsoftin q ė prej 11
janarit 2010 tė ndėrpres shitjen e tė gjitha programeve Word tė cilat
pėrmbajnė kodin e pėrmendur, njoftojnė agjencitė botėrore.

Me kėtė ėshtė konfirmuar vendimi i gjykatės nga Teksasi i cili ėshtė
marrė nė muajin gusht, ku thuhej se Microsoft nė programin e tij Word
pėrdorte nė mėnyrė tė paligjshme patentat e kompanisė kanadeze i4i Inc.

Gjykata teksasiane ka vėrtetuar se me produktet e saj tė kontestuara
Microsoft ka rrėmbyer 80 pėr qind tė tregjeve HTML, duke shtyrė kėshtu
kompaninė i4i tė ndryshojė strategjinė e vet tė afarizmit.

Microsoft nuk ka reaguar ende ndaj kėtij vendimi, mirėpo ekspertėt
presin qė ky gjigant softuerik do tė provojė tė arrijė marrėveshje me
kompaninė i4i dhe do ‘i ofrojė asaj pagesėn pėr licencė pėr tė vazhduar
tė pėrdorė patentėn.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi