Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Yahoo humb pjesėmarrjen nė treg

Shko poshtė

Yahoo humb pjesėmarrjen nė treg

Mesazh nga *lissa* prej Mon Dec 21, 2009 11:37 am

Yahoo ka konfirmuar se gjatė muajit tė kaluar afarizmi i
saj i cili lidhet me kėrkimet ka humbur njė pjesė tė tregut krahasuar
me Microsoft e Google.Raporti i para pak kohe i cili vjen nga kompania comScore tregon se
pjesėmarrja e pėrgjithshme e kompanisė Yahoo nė tė gjitha kėrkimet tė
cilat janė bėrė nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės gjatė muajit tė
kaluar ka rėnė pėr 0.5% dhe tani ėshtė 17.5%.

Microsofti ka rritur pjesėmarrjen e vet nga 9.9 nė 10.3% derisa
pjesėmarrja e Google ėshtė rritur pėr 0.2% dhe tani qėndron nė 65.6%.

Gjithashtu, makina e kėrkimit Yahoo ka shėnuar 2% mė pak kėrkime
gjatė muajit tė kaluar. Nėpėrmes Yahoo-sė janė kryer rreth 2.6 milionė
kėrkime, me anė tė Microsoft Bing rreth 1.5 milionė pėrderisa nga
Google janė kryer 13.8 milionė kėrkime.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi