Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Tė martėn skadon afati pėr t’u pėrgjigjur nė pyetjet e GJND-sė

Shko poshtė

Tė martėn skadon afati pėr t’u pėrgjigjur nė pyetjet e GJND-sė

Mesazh nga blina-- prej Mon Dec 21, 2009 5:52 am

Tė martėn skadon afati pėr t’u pėrgjigjur nė pyetjet e GJND-sė


Afati
pėr paraqitjen e pėrgjigjeve nė tri pyetje tė Gjykatės Ndėrkombėtare tė
Drejtėsisė, qė u janė parashtruar shteteve nė fund tė seancės dėgjimore
nėntėditėshe nė Pallatin e Paqes nė Hagė mbi ligjshmėrinė e pavarėsisė
sė Kosovės, skadon mė 22 dhjetor.Shtetet qė kanė marrė pjesė nė seancėn dėgjimore mund, por nuk janė tė
obliguara, qė t’ia paraqesin me shkrim pėrgjigjet Gjykatės, pas sė
cilave pritet pėrmbyllja e diskutimit publik dhe fillimi i fazės gjatė
sė cilės 15 gjyqtarėt e GJND-sė do tė marrin qėndrim mbi ligjshmėrinė e
pavarėsisė sė Kosovės.

Gjyqtari nga Sierra Leone, Abdul Koroma ka pyetur nėse pavarėsia e Kosovės ėshtė lejuar jashtė kontestit tė dekolonizimit.

Kolegu i tij nga Maroku, Mohamed Benuna, ka pyetur nėse institucionet e
pėrkohshme tė Kosovės kanė bėrė fushatė pėr zgjedhjet parlamentare nė
vjeshtė 2007, nė platformėn qė, nėse zgjidhen, do tė shpallin
pavarėsinė njėanshėm apo, sė paku, ta paraqesin deklaratėn mbi
pavarėsinė si alternativė.

Gjyqtari Kansado Trinidade nga Brazili ka bėrė pyetje se ēfarė
domėthėnie ka dokumenti i Rambujesė, pėrkatėsisht a ėshtė konfirmuar me
tė e drejta pėr vendvendosje, dhe nėse po, sipas cilave kushte. /Epoka
e Re/
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi