Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

KQZ vendos sot lidhur me propozimin pėr rivotim

Shko poshtė

KQZ vendos sot lidhur me propozimin pėr rivotim

Mesazh nga blina-- prej Mon Dec 21, 2009 5:48 am

KQZ vendos sot lidhur me propozimin pėr rivotim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet tė mblidhet sot pėr tė vendosur rreth propozimit tė Komisionit Zgjedhor pėr Ankesa dhe Parashtresa pėr pėrsėritjen e balotazhit pėr kryetarė tė komunave Prizren, Gjilan dhe Lipjan.
Por sipas KQZ vendimin pėr mbajtjen e rivotimeve ose jo nė kėto komuna,
e merr Gjykata Kushtetuese ose ajo Supreme. Kryeshefi i KQZ-sė, Xhemail
Peēani, ka thėnė se anėtarėt e kėtij organi janė tė njoftuar me
vendimin e KZAP-it dhe se ai mbetet pėr t'u shqyrtuar tė hėnėn.

"KQZ ja ka marrė vendimin e KZAP-it, ėshtė njoftuar me vendimin rreth
pėrsėritjes sė zgjedhjeve nė kėto tri komuna. E kemi analizuar, e kemi
shqyrtuar; ka mbetur qė edhe njė herė, tė hėnėn, tė ulemi dhe tė shohim
se ēka do tė bėhet mė tutje", ka thėnė Peēani.

Edhe dy partitė kryesore politike LDK dhe PDK u dakorduan me propozimin
e KZAP-it pėr pėrsėritjen e votimeve nė tri komuna, pėr shkak tė
parregullsive qė u vunė re nė raundin e dytė tė zgjedhjeve.

Nė tė tri komunat: Prizren, Gjilan e Lipjan, konkurruan Partia
Demokratike dhe Lidhja Demokratike e Kosovės. Komisioni Zgjedhor pėr
Ankesa dhe Parashtresa ka mbajtur tė shtunėn njė seancė, ku ka
shqyrtuar 43 ankesa, qė kanė tė bėjnė me parregullsi, siē thuhet, tė
pretenduara, lidhur me raundin e dytė tė zgjedhjeve lokale nė Kosovė,
tė mbajtur mė 13 dhjetor.

Pas shqyrtimit tė kėtyre ankesave ėshtė udhėzuar qė Komisioni Qendror i
Zgjedhjeve tė pėrsėriten votimet nė Prizren, Gjilan dhe Lipjan. /rtk/
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi