Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Hixhabi - kurora ime

Shko poshtė

Hixhabi - kurora ime

Mesazh nga NoOrA prej Sun Dec 20, 2009 10:03 am

Falėnderimi qoftė pėr Allahun, Krijuesin e botėve, paqja e selami i Allahut qoftė pėr tė dėrguarin e Allahut, Muhammedin s.av.s., familjen e tij, shokėt e tij dhe tė gjithė ata qė e ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Llogarisė.

Mendoj nė hixhabin, mendoj nė shaminė time. Mė kujtohet se ēka njerėzit flasin pėr ne, gratė qė mbajmė hixhab. Thuhet se ne jemi tė imponuara nė tė, me dhunė, bile disa prej nesh edhe ankohen. Pėr mua kanė thėnė se vėllai im mė ka detyruar tė mbulohem. Disa edhe haptas mė kanė sulmuar dhe kanė paragjykuar pėr shaminė time, pasi qė i duket gabim ky veprim.

Por, kėto pretendime nuk janė tė sakta. Nuk ėshtė e vėrtet se ne me dhunė dhe tė detyruara kemi vendosur shaminė. E vėrteta ėshtė se ne hixhabin e mbajmė nė emėr tė Allahut xh.sh. Unė hixhabin tim pėr kėtė gjė e dua. Falėnderimi i takoft Allahut qė prindėrit tanė nuk na kanė bėrė probleme tė mėdha.

E di, qė shumė motra mu pėr kėtė gjė ngurojnė ta vendosin hixhabin. Dhe nuk i jap askujt tė drejtėn tė ma marrė kurorėn time tė cilėn e kam fituar, hixhabin tim.

Falėnderimi i takon Allahut i cili udhėzon nė rrugėn e drejtė. Askush nuk mund ta marr ndjenjėn time me vendosjen e hixhabit. Ndjehem e ēliruar me hixhabin. Po, kjo ėshtė fjala e vėrtet. Mendojeni njė jetė pa dritė, paramendojeni qė nė sy tė keni mbulesė 20 vite. Dhe kėshtu dalėngadalė ajo mbulesė tė bjerė prej syve dhe tė shikoni dritė. Vallė, edhe ju nuk do tė ndjeheshit tė ēliruara?Liria nga errėsira

Kėshtu unė kam jetuar 20 vite nė errėsirė, nė padituri, nė mėkat, me zemėr tė sėmurė. Vallė, tash ėshtė habi pėr dikė nėse them se ndjehem e ēliruar?

Falėnderimi i takon Allahut xh.sh. Jeta ime dikur ishte lėshuar nė pasionet e mia. Kam punuar atė qė kam dashur unė, jam argėtuar, kam dal jashtė. Thashethemet kanė qenė pėrditshmėria e ime, ashtu duke pirė kafe me shoqet. Dhe thashethemet vazhdonin vetėm pėr shoqėrinė time! Neve Allahu na ka ruajtur. Mendoj se nėse do tė konkurronim me mėkate do tė bartnim nė makinė tė madhe mėkatesh nė shpinė.

Dhe me tė vėrtet ndjehem e ēliruar. E ēliruar nga tė gjitha kėto gabime tė fėlliqura.Elhamdulilah! Elhamdulilah! Elhamdulilah!

Edhe pafundėsisht herė falėnderimi i takoft Allahut i cili na nxjerri nė dritė. Mendoj pėr ato motra tė cilat nuk mund ta vendosin hixhabin pėr arsye tė ndryshme dhe e kam shumė rėnd kur mendohem. Lus Allahun qė t'ua lehtėsojė. E shkrova kėtė letėr duke dėshiruar qė edhe tė tjerėt ta pėrjetojnė e ta ndjejnė ndjesinė e mbajtjes sė hixhabit. Pėr kėtė gjė, njeriu ėshtė i lumtur vetėm kur arrin kėnaqėsinė e Allahut xh.sh. Zemra me Allahun i mbushet me dashuri, lumturi e ngrohtėsi. Unė i kam ndjerė kėto dhe e falėnderoj Allahun xh.sh. pėr kėtė gjė.

Falėnderimi te qoftė ty o Zoti i tė gjitha tė mirave, faleminderit pėr mendjen, shėndetin, prindėrit, vėllezėrit dhe motrat, ushqimin, ujin, ditėn dhe natėn. Falėnderimi tė qoftė o Mėshirues.

"Falėnderimi i takoft Allahut i cili dashurinė e ka bėrė mjet pėr tė arritur deri tek ato qė i duam. Bindjen dhe nėnshtrimin i ka lėnė si dėshmi e dashurisė sė sinqertė ndaj Tij."

"I lavdėruar qoftė Ai i cili fuqinė e zemrave e ka orientuar drejtė dashurisė, ashtu si tė kėrkuar dhe kur ajo ėshtė nė kėrkim e sipėr."( Ibėn Kajim el Xhevzije)
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi