Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Barcelona triumfon nė Botėrorin e Klubeve

Shko poshtė

Barcelona triumfon nė Botėrorin e Klubeve

Mesazh nga d.jeta prej Sun Dec 20, 2009 3:00 am

Barcelona triumfon nė Botėrorin e KlubeveBarcelona ka triumfuar pėr herė tė parė nė Botėrorin e klubeve, duke mundur 2-1 pas kohės shtesė argjentinasit e Estudiantes. Katalanasit kanė zhvilluar njė ndeshje nėn nivelin e tyre tė zakonshėm, por pas 120 minutash, ata kanė fituar trofeun e gjashtė pėr kėtė sezon, duke hyrė kėshtu nė histori. Ndeshja e zhvilluar nė Abu Dabi nuk ka qenė aspak e lehtė, pavarėsisht diferencave nė cilėsi mes dy skuadrave. Ksavit iu mohua njė penallti nė pjesėn e parė, por menjėherė pas kėtij ēasti, argjentinasit shėnuan me Bozelin, nė tė vetmin aksion tė tyre.

Pjesa e dytė ėshtė luajtur me njė portė, por Pedro dhe Henri kanė gabuar dy mundėsi tė mira. Kur dukej se Estudiantes do tė fitonte trofeun, ishte Pedro Rodrigez qė shėnoi pas njė pasimi me kokė tė Pike nė zonė. Ndeshja shkoi nė shtesė, aty ku fituesi i Topit tė Artė, Lionel Mesi, realizoi golin e fitores pėr skuadrėn e tij. Kjo ishte hera e parė qė Barcelona fitonte Botėrorin e klubeve, ndėrsa nuk ka fituar as paraardhėsen e kėtij turneu, Kupėn Interkontinentale. Ky ishte trofeu i 6-tė sezonal pėr Barcelonėn e Pep Guardiolės, skuadrėn qė fitoi Ligėn e Kampioneve, kampionatin spanjoll, Kupėn e Mbretit, Superkupėn e Evropės dhe Superkupėn e Spanjės. Kjo skuadėr konfirmohet tashmė si njė prej mė tė mirave nė historinė e futbollit, duke fituar gjithēka madje edhe me njė lojė spektakolare.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi