Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Malavi njohu shtetin e Kosovės

Shko poshtė

Malavi njohu shtetin e Kosovės

Mesazh nga *lissa* prej Wed Dec 16, 2009 12:34 pm

Republika e Malavit bėhet shteti i 64-tė qė e njeh
shtetin e pavarur tė Kosovės. Lajmin e ka konfirmuar Ministria e Punėve
tė Jashtme tė Kosovės.“Ministri i Punėve tė Jashtme i Republikės sė Kosovės, Skender Hyseni,
ėshtė njoftuar tė mėrkurėn, me njė notė verbale, e cila ėshtė pėrcjellė
nga misioni i pėrhershėm i Republikės sė Malavit nė OKB pėrmes
konsullatės sė Pėrgjithshme tė Republikės sė Kosovės nė Nju Jork, se
Republika e Malavit, mė 14 dhjetor 2009 e ka njohur Republikėn e
Kosovės si shtet tė pavarur dhe sovran”, thuhet nė njė komunikatė tė
MPJ-sė.

Nė notėn verbale tė Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Malavit po ashtu
theksohet se, nė vijim do tė ketė kėmbim tė mėtejmė formal midis
ministres sė Punėve tė Jashtme tė Malavit, Eta E. Banda dhe ministrit
tė jashtėm tė Republikės sė Kosovės, Skender Hyseni nė pajtim me aktin
e njohjes.

Republika e Malavit ėshtė shteti i 64 qė e ka njohur Republikėn e Kosovės dhe gjendet nė Afrikėn Jugore.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi