Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

FSK, garancė e sė tashmes dhe e sė ardhmes sė vendit

Shko poshtė

FSK, garancė e sė tashmes dhe e sė ardhmes sė vendit

Mesazh nga blina-- prej Wed Dec 16, 2009 2:23 am

FSK, garancė e sė tashmes dhe e sė ardhmes sė vendit

Presidenti i Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu, me rastin e festave tė fundvitit, organizoi njė pritje pėr kuadrin komandues tė Forcės sė Sigurisė sė Kosovės, tė prirė nga gjenerallejtėnant Sylejman Selimi, komandant i FSK-sė.Nė kėtė pritje, nė tė cilėn ishin tė pranishėm edhe komandanti i KFOR-it, gjenerali Markus Betler, zėvendėskomandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Antonio Satta, ministri i FSK-sė, Fehmi Mujota, zėvendėsministri Behxhet Brajshori, zėvendėskomandanti i FSK-sė, gjeneralmajor Rrahman Rama, si dhe eprorė tė tjerė tė strukturės komanduese tė FSK-sė, presidenti Sejdiu tha se Forca e Sigurisė sė Kosovės, gjatė vitit qė po e lėmė pas, kanė bėrė njė punė tė madhe nė ecjen e tyre tė ndėrtimit si njė mekanizėm i rėndėsishėm i sigurisė sė qytetarėve tė vendit.

Duke e vlerėsuar FSK-nė si njė mekanizėm tė rėndėsishėm pėr sigurinė e qytetarėve tė vendit dhe njė partner tė rėndėsishėm pėr paqen, sigurinė dhe stabilitetin nė rajon, Presidenti Sejdiu tha se “ne do tė lėvizim nė standardet e NATO-s duke besuar shumė se Kosova, nė njė kohė tė afėrt, do tė jetė anėtare e NATO-s”.

Sejdiu, i cili ėshtė edhe komandant suprem i FSK-sė, tha se Forca e Sigurisė sė Kosovės ėshtė njė nga institucionet me peshė tė veēantė, e cila i ka kapėrcyer me sukses sprovat e para nė karakterin multietnik tė saj, nė pėrgatitjet e mira profesionale dhe njerėzore.

“Ju keni dhėnė shenjat mė tė mira se jeni njė formacion i garancisė sė mirė pėr tė tashmen dhe tė ardhmen e Kosovės, dhe si komandant suprem i FSK-sė, ju premtoi juve, kuadrit komandues tė FSK-sė, gjithė mbėshtetjen e time, nė ēdo kohė, pėr zhvillimet e reja qė do ketė FSK-ja”, theksoi presidenti.

Gjithashtu, Sejdiu i falėnderoi edhe tė gjithė pjesėtarėt e NATO-s, tė cilėt nė sfida tė vėshtira pėrpiqen pėr tė mbajtur, ruajtur dhe zhvilluar proceset e paqes dhe tė stabilitetit tė pėrgjithshėm.

Ndėrsa, komandanti i KFOR-it, gjenerali Markus Bentler tha mėnyra se si ėshtė shtruar rruga e ndėrtimit tė FSK-sė ėshtė shumė e mirė dhe e menēur dhe u shėrben qėllimeve dhe objektivave tė komandantėve tė FSK-sė dhe tė vetė Presidentit tė vendit.

Gjatė pritjes, nga njė fjalė rasti e mbajtėn edhe Fehmi Mujota, ministėr i Forcės sė Sigurisė, si dhe gjenerallejtėnant Sylejman Selimi, komandant i FSK-sė.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi