Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Mungesa e vitaminės D dhe sėmundjet e mėlēisė

Shko poshtė

Mungesa e vitaminės D dhe sėmundjet e mėlēisė

Mesazh nga blina-- prej Tue Dec 15, 2009 4:19 am

Mungesa e vitaminės D dhe sėmundjet e mėlēisė


Studimet
e fundit nė tė cilat kanė marrė pjesė 118 pacientė me sėmundje kronike
tė mėlēisė, kanė vėrejtur njė mungesė tė lartė tė vitaminės D te tė
sėmurit.Mungesa e vitaminės D kishte ndryshuar nga e lehtė deri nė shumė e
shprehur, ndėrsa niveli i ulėt mė serioz i kėsaj vitaminės ishte
vėrejtur te femrat me prejardhje afro-amerikane me cirrozė tė mėlēisė.

Bazuar nė kėtė, autorėt e studimit mendojnė se pacientėt tė cilėt
vuajnė nga sėmundjet e mėlēisė duhet tė marrin sasi shtesė tė vitaminės
D nė formė tė ushqimeve tė pasura me kėtė vitaminė ose suplementeve
(tabletave me vitaminė D)
blina--
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi