Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Kosova dėshmoi pjekurinė e saj shtetėrore

Shko poshtė

Kosova dėshmoi pjekurinė e saj shtetėrore

Mesazh nga blina-- prej Tue Dec 15, 2009 3:36 am

Kosova dėshmoi pjekurinė e saj shtetėrore


Kryeministri
i Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi, nėpėrmjet njė deklarate e ka
vlerėsuar lartė pjesėmarrjen e qytetarėve nė raundin e dytė tė
zgjedhjeve lokale dhe mbarėvajtjen e procesit zgjedhor, i cili – sipas
tij – edhe nė kėtė raund ka arritur standardet mė tė larta demokratike.Kryeministri Thaēi shpreh konsideratė pėr angazhimin e subjekteve
politikė nė kėtė garė elektorale, duke i uruar tė gjithė kryetarėt e
Komunave tė Kosovės pėr mandatin e tyre tė marrė nga vullneti i lirė i
qytetarėve tė vendit.

“Mirėnjohje dhe falėnderime u drejtohen edhe vėzhguesve vendorė dhe
ndėrkombėtarė, tė cilėt pėrmbushėn detyrat e tyre me pėrgjegjėsi tė
plotė, duke ndihmuar qė procesi zgjedhorė tė kalojė nė frymėn e
transparencės sė plotė”, thuhet nė deklaratė.

Me kėto zgjedhje, sipas Thaēit, Kosova ka kaluar suksesshėm provėn e
funksionimit tė demokracisė dhe pėrsėri ka dėshmuar pjekurinė e saj
shtetėrore, duke u bėrė shembull i demokracisė nė rajon.

“Arritja e standardeve evropiane ėshtė meritė e tė gjithė akterėvė tė
pėrfshirė nė kėtė proces, por nė veēanti e qytetarėve tė Republikės sė
Kosovės, tė cilėt me pjesėmarrjen e tyre, mundėsuan zgjedhje tė lira,
fer dhe demokratike”, pėrfundon deklarata.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi