Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Komiteti i Sigurisė nė Mitrovicė vazhdon punėn

Shko poshtė

Komiteti i Sigurisė nė Mitrovicė vazhdon punėn

Mesazh nga blina-- prej Mon Dec 14, 2009 4:40 amKomiteti i Sigurisė nė Mitrovicė vazhdon punėn


Pėrfaqėsues tė strukturave politike dhe tė sigurisė nė Mitrovicė,
vlerėsuan tė hėnėn nė takimin e rregullt tė Komitetit tė Sigurisė qė mbahet nė
kuadėr tė Drejtorisė pėr Mbrojtje dhe Shpėtim, se gjendja e sigurisė nė dy javėt
e fundit ka qenė kryesisht e qetė.
Kryetari i Komunės, Bajram Rexhepi, pasi ka vlerėsuar situatėn e sigurisė nė dy
javėt e fundit, ėshtė fokusuar nė ecurinė e zgjedhjeve tė raundit tė dytė qė
janė mbajtur nė Mitrovicė. Ai tha se procesi ka qenė i qetė pėrgjithėsisht, me
pėrjashtim tė ndonjė rasti tė izoluar tė pėrpjekjes pėr ndėrhyrje nė kėtė
proces.

Rexhepi, falėnderoi qytetarėt pėr pjekurinė e tyre tė treguar
gjatė gjithė kėsaj kohe, duke pėrfshirė edhe kohėn e fushatės, mandej raundin e
parė dhe tė dytė tė zgjedhjeve. Po ashtu ai ka falėnderuar pėr punėn e mirė
policinė e Kosovės, KFOR-in dhe tė gjithė ata qė kanė kontribuuar nė
mbarėvajtjen e gjendjes.

Pėr proces tė qetė sa i pėrket raundit tė dytė
tė zgjedhjeve kanė raportuar edhe strukturat e sigurisė. Komandanti i stacionit
tė policisė nė jug, kap. Bashkim Spahiu, tha se gjithēka ka qenė qetė, duke
pėrfshirė edhe kremten pas mbylljes sė vendvotimeve.
Ndėrsa pėrfaqėsuesit e
KFOR-it vlerėsuan si shumė pozitive bashkėpunimin ndėrmjet strukturave politike
dhe tė atyre tė sigurisė, tė cilat kanė dhėnė efekte pozitive nė mbarėvajtjen e
situatės.

Nė anėn tjetėr, drejtori pėr Mbrojtje dhe Shpėtim, Ylber
Durmishi, ka falėnderuar tė gjithė pėrfaqėsuesit e institucioneve politike dhe
tė sigurisė nė komunėn e Mitrovicės, tė cilėt kanė marrė pjesė vazhdimisht nė
Komitetin pėr Siguri qė dy vjet rresht.

Ai tha se raportet e krijuara
ndėrmjet kėtyre strukturave kanė rezultuar nė rritjen e bashkėpunimit dhe
besimit tė ndėrsjellė. Durmishi tha se ky mekanizėm do tė vazhdojė tė funksionoj
edhe pas ndėrrimit tė strukturės udhėheqėse nė komunė.


avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi