Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

XP humb, ndėrsa Windows 7 vazhdon me rritje

Shko poshtė

XP humb, ndėrsa Windows 7 vazhdon me rritje

Mesazh nga d.jeta prej Mon Dec 14, 2009 4:03 am
XP humb, ndėrsa Windows 7 vazhdon me rritje
Nėse kėrkohet dėshmi se Windows 7 paraqet njė pėrmirėsim tė theksuar nė krahasim me Vista, atėherė shikoni tė dhėnat mė tė fundit nga Net Appliactions

Sipas tė dhėnave nga kompania Net Applications, pėrdorimi i XP-sė ėshtė rėnė nė muajin nėntor pėr 1.45 pėrqind. Nė anėn tjetėr pjesėmarrja e Vista-sė ka rėnė vetėm pėr 0.2%, qė ėshtė njė shenjė sesa e vogėl ėshtė pjesėmarrja e pėrgjithshme e kėtij sistemi operativ nė treg.

Nė fund tė muajit, numrat e shfrytėzimit tė sistemeve operative qėndronin nė 69.03 pėrqind pėr XP, 18.6 pėrqind pėr Vista dhe 3.98 pėrqind pėr Windows 7, ky ku i fundit ėshtė shpalosur pėr publikun gjeneral mė 22 tetor tė kėtij viti (njė fillim i suksesshėm apo jo!).

Gjithashtu shfrytėzimi i Mac OS X ka pėsuar njė rėnie tė lehtė, duke rėnė pėr 0.16 % nė 5.11 pėrqind. Kjo ėshtė hera e tretė gjatė kėtij viti qė Mac ka humbur pjesėmarrje nė treg. Nė ndėrkohė, Linux ka rritur pėr 1 pėrqind pjesėmarrjen e pėrdorimit nė muajin nėntor, qė ėshtė vlera mė e madhe qysh prej muajit korrik
.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi