Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Ferizaj me objekt te renovuar te Teatrit

Shko poshtė

Ferizaj me objekt te renovuar te Teatrit

Mesazh nga d.jeta prej Mon Dec 14, 2009 3:46 am

Ferizaj me objekt te renovuar te TeatritKėtė fundvit Ferizaj ėshtė bėrė me objekt pothuajse tė ri tė teatrit. I pagėzuar me emrin Teatri “Adriana” objekti I renovur I ish shtėpisė sė kulturės “Hivzi Sylejmani” u pėrurua kėtė javė me shfaqjen e ‘”Plagėt e Gjergjezit” dramė e Fadil Hysės.
Pas pėrfundimit tė objektit tė teatrit pritet qė mė nė fund ky institucion kulturor tė vendosė themele tė shėndosha nė Ferizaj, ndėrkaq do tė shtohet edhe stafi artistik dhe teknik i teatrit .
Pėr renovimin e teatrit Adriana kuvendi komunal ka ndarė 126 mijė euro.
avatar
d.jeta
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1795
Location : n'FeRizAj
Registration date : 24/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi