Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Votohet nė 21 komuna

Shko poshtė

Votohet nė 21 komuna

Mesazh nga sam1r prej Sat Dec 12, 2009 4:42 pm

Votohet nė 21 komunaSot, nga ora 7 e mėngjesit, zhvillohet balotazhi nė 21 komuna, nė tė cilat me 15 nėntor asnjėri nga kandidatėt nuk ka siguruar mbi 50 pėr qind tė votave.

Komisioni Qendror Zgjedhor ka bėrė tė ditur se ka kryer tė gjitha pėrgatitjet e nevojshme pėr raundin e dytė tė zgjedhjeve, ndėrkohė qė edhe Policia e Kosovės pėr tė ruajtur rendin dhe qetėsinė do tė angazhojė rreth 4 mijė zyrtarė policor ditėn e mbajtjes sė zgjedhjeve.

Nė balotazh garojnė nga dy kandidatė, tė cilėt kanė fituar mė sė shumti vota nė rrethin e parė tė zgjedhjeve mė 15 nėntor.

Gara e balotazhit do tė mbahen ndėrmjet kėtyre kandidatėve nė kėto komuna:

Hani i Elezit: Kandidati i pavarur Rufki Suma - Mehmet Ballashi PDK
Junik: Agron Kuēi AAK - Tahir Isufaj LDK
Malishevė: Isni Kilaj PDK - Januz Kastrati LDK
Vushtrri: Bajram Mulaku PDK - Muharrem Shabani AAK
Viti: Sokol Haliti LDD - Nexhmedin Arifi PDK
Therandė: Blerim Kuēi AAK - Ramė Vata PDK
Shtėrpcė: Bratisllav Nikoliq SLS - Beqir Fejzullahu PDK
Prizren: Ramadan Muja PDK - Hanefi Muharremi LDK
Besianė: Agim Veliu LDK - Muhamet Latifi PDK
Pejė: Ali Berisha AAK-ja - Elmi Berisha LDD-AKR
Gjilan: Qemajl Mustafa PDK - Fatmir Rexhepi LDK
Sharr: Salim Januzi PDK - Halim Shemsidini LDK
Burim: Fadil Ferati LDK - Naim Imeraj AAK
Kaēanik: Xhabir Zharku PDK - Tahir Ēaka AAK
Klinė: Sokol Bashota PDK - Enver Berisha AAK
Dardanė: Begzad Sinani PDK - Shaip Surdulli LDK
Mitrovicė: Avni Kastrati PDK - Nexhmedin Spahiu AKR-LDD
Lipjan: Shukri Buja PDK - Imri Ahmeti LDK
Artanė: Bajrush Imeri LDK - Radovan Deniq SNSD
Kastriot: Haki Mjeku PDK - Mehmet Krasniqi LDK
Rahovec: Qazim Qeska PDK - Ibrahim Kryeziu LDK

________________________________________________________________________________


avatar
sam1r
Be proud [If you're a muslim]
Be proud [If you're a muslim]

Numri i postimeve : 1052
Age : 28
Registration date : 16/11/2007

http://www.shoqeriavirtuale.NET

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi