Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Provimi para All-llahut dhe provimi para njerėzve

Shko poshtė

Provimi para All-llahut dhe provimi para njerėzve

Mesazh nga jetaaa prej Thu Sep 24, 2009 2:42 pm

Provimi para All-llahut dhe provimi para njerėzveDallimi mes provimit para All-llahut dhe

provimit para njerėzve


Provimi para njerėzve: duhet lexuar disa libra tė koklavitura dhe tė rėnda, gjė qė ndoshta i harxhon tėrė energjinė dhe potencialin e nxėnėsit.

Provimi para All-llahut: duhet lexuar vetėm njė libėr edhe atė tė lehtė, ai ėshtė Kur'ani Fisnik!

Provimi para njerėzve: pyetjet janė tė panjohura deri nė fillimin e provimit.

Provimi para All-llahut: pyetjet janė tė njohura dhe tė qarta para provimit, e ato janė:

Kush ėshtė Zoti yt?

Kush ėshtė feja yte?

Kush ėshtė pejgamberi yt?

Ku e ke harxhuar rininė?

Ymrin ku e ke kaluar?

Pasurinė nga e ke fituar dhe ku e ke harxhuar?

Ēka ke bėrė me dijėn qė ke?

Provimi para njerėzve: nuk t'i tregojnė pėrgjigjet para provimeve

Provimi para All-llahut: ta tregon pėrgjigjen shembullore gjatė provimit!

Provimi para njerėzve: mėsuesit qė i kanė zgjedhur pėr sqarimin e lėndės janė njerėz gabimtarė.

Provimi para All-llahut: mėsuesit qė i ka zgjedhė All-llahu pėr sqarimin e lėndės sė tij janė pejgamberė tė pagabueshėm

Provimi para njerėzve: koha e provimit nuk zgjatė mė shumė se njė orė!

Provimi para All-llahut: koha e provimit zgjatė sa jeta edhe shtatėdhjet vjet, sa tė jetė ymri i njeriut.

Provimi para njerėzve: pėrsėritje ka vetėm njė herė, kurse suksesi nuk ėshtė i garantuar.

Provimi para All-llahut: pėrsėritje tė provimit ka sa herė qė do derisa nuk i vjen shpirti nė fyt (para gargarasė sė fundit), kurse suksesi ėshtė i garantuar.

Provimi para njerėzve: nota mė e lartė ėshtė 100 poena.

Provimi para All-llahut: nota mė e lartė ėshtė 700 dhe All-llahu ia shumėfishon sa tė dojė, atij qė Do.

Provimi para njerėzve: rezultati vetėm pėr dynja

Provimi para All-llahut: rezultati pėr dynja dhe ahiret

Provimi para njerėzve: harrohet pas kalimit tė provimit.

Provimi para All-llahut: nuk harrohet kurrė, rruhet nė Librit e Qartė.

Provimi para njerėzve: dhurata pėr kalimin e tij janė letra dhe ngjyrė

Provimi para All-llahut: dhurata ėshtė xhenneti i amshueshėm

Habitemi me ata qė kalojnė nė provimet e dynjasė dhe nuk kalojnė provimin para All-llahut, tebareke ve teala!

pėrktheu: B.H.

avatar
jetaaa
Antar/e Aktiv
Antar/e Aktiv

Numri i postimeve : 153
Registration date : 23/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi