Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

SHBA: Obama (ende) nuk ėshtė Mandela apo Nėna Terezė

Shko poshtė

SHBA: Obama (ende) nuk ėshtė Mandela apo Nėna Terezė

Mesazh nga elbasi.. prej Thu Dec 10, 2009 9:02 am

New York, 10 dhjetor. Dhėnia nė tetor dhe dorėzimi sot i Ēmimit Nobel pėr Paqe presidentit tė SHBA, Barack Obama, ka qenė kėtu nė Amerikė njė befasi si pėr median, pėr qarqet politike amerikane, ashtu edhe pėr vetė Shtėpinė e Bardhė. Vetė presidenti Obama pati deklaruar se “nuk e shihte kėtė si njė mirėnjohje e arritjeve tė tij, por si njė afirmim i udhėheqjes amerikane dhe si njė thirrje pėr veprim”.Edhe Shtėpia e Bardhė, dje pėrmes zėdhėnėsit, tha se presidenti Obama e
kuptonte qė ai “nuk i takonte njė kategorie tė njerėzve siē janė Nelson Mandela dhe Nėna Tereze”, po ashtu fitues tė ēmimit Nobel pėr Paqė.

Mirėpo, nėse nuk ėshtė njė ēmim pėr tė arriturat, gjithsesi do tė jetė njė ēmim pėr pritshmėrinė pėr njė botė pa luftėra, pa armė bėrthamore, njė botė qė do tė avancojė paqen dhe mirėqenien globale, sepse siē u shpreh Komiteti norvegjez, udhėheqėsi amerikan ka “pushtuar vėmendjen e botės”.

Obama ėshtė presidenti i katėrt amerikan qė nderohet me ēmimin mė tė
lart pėr paqe: para tij me te janė nderuar Theodore Roosevelt mė 1906,
Woodrow Wilson mė 1919, gjithsesi pėr pėrpjekjet e tij paqėsore nė Paqėn e Versajės, qė e bėn aq tė nderuar dhe tė dashur pėr shqiptarėt edhe pėr konfirmimin e pavarėsisė sė Shqipėrisė, dhe Jimmy Carter mė 2002.

Vetė dhėnia e ēmimit e vlerėson presidentin amerikan, pėr tė cilin thuhet se mishėron frymėn e re tė dialogut dhe tė angazhimit nė problemet mė tė mėdha tė botės.
avatar
elbasi..
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1452
Age : 25
Location : n'Dreanss , si krejt!!
Registration date : 01/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi