Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Nėna...!

Shko poshtė

Nėna...!

Mesazh nga NoOrA prej Wed Dec 09, 2009 12:26 pm

Mė ke bartur nė prehėr me dhembje dhe vuajtje.

Plakem, e pėr nėnėn time gjithnjė jam i vogėl. Ulem, por te ajo gjithnjė jam fėmijė. E vetmja ajo pėr mua ka derdhur lot, qumėsht dhe gjak. Tė gjithė mė kanė harruar, po jo edhe nėna ime. Tė gjithė mė kanė lėnė, pėrveē nėnės sime. Bota pėr mua u ndryshua, por jo edhe nėna. Pėr Zotin, nėnė, sa here i ke fshirė lotėt prej fytyrės kur kam shkuar nė rrugė? Sa net ke kaluar pa gjumė kur tė kam munguar? Sa net ke kaluar pranė meje kur kam qenė i sėmurė.?

Nėnė! Kur kthehesha nga udhėtimi, mė prisje nė derė me sy tė pėrlotur nga gėzimi, ndėrsa kur udhėtoja, mė pėrcillje me pikėllim nė zemėr...!

Nėnė.
Mė ke bartur nė prehėr me dhembje dhe vuajtje. Mė linde me klithma dhe rėnkime. Mė pėrqafove dhe mė prite me puthje dhe buzėqeshje.

Nėnė..
Asnjėherė nuk ke qarė deri sa isha zgjuar. Nuk ke pushuar pėrderisa nuk mė ke parė mua tė lumtur. Kur unė buzėqeshja edhe ti buzėqeshje edhe pse nuk e dije shkakun. Ndėrsa kur vija i pikėlluar, ti qaje edhe pse nuk e dije shkakun. Tek ti isha i falur para se tė gaboja dhe e harroje gabimin tim para se tė pendohesha. Mė arsyetoje para se tė kėrkoja falje.

Nėnė...
Kush mė lavdėronte, ti i besoje edhe sikur tė mė shpallte mbret i njerėzve. Kush mė kritikonte ti nuk i besoje edhe sikur t'i sillte edhe dėshmitarėt mė besnik. Vetėm ti ke qenė e preokupuar me brengėn ndaj meje.

Nėnė..
Unė jam gjėja mė e rėndėsishme pėr ty, tregimi mė i bukur, dėshira mė e ėmbėl. Kėto mė bėjnė tė ndjehem mirė, ndėrsa ti mendon se kjo nuk ėshtė e mjaftueshme, dhe shkrihesh nga mallėngjimi pėr mua...

Nėnė...
Sikur tė mundem qė me lot falėnderimi t'i lajė kėmbėt tuaja, nga turpi edhe kėpucėt tuaja.

Nėnė...
Do tė doja, sikur tė mundem, ta marrė vdekjen tėnde dhe ēdo gjė tė pakėndshme qė tė ndodhė.

Shpirti mė fol qė mė rrėnon...
"Zoti im! Mėshiroi ata tė dy, sikurse mė edukuan mua kur isha i vogėl". (El Israė, 24)
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi