Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Kosovė: 213 tė prekur nga virusi A H1N1, 10 tė vdekur

Shko poshtė

Kosovė: 213 tė prekur nga virusi A H1N1, 10 tė vdekur

Mesazh nga *lissa* prej Tue Dec 08, 2009 12:55 pm

Grupi punues pėr menaxhimin e pandemisė sė Gripit A H1N1
pėr Kosovė, nėn kryesimin e zėvendėsministres sė Shėndetėsisė Mybera
Mustafa, mbajti tė martėn takimin e radhės nė tė cilin u analizua
situata epidemiologjike nė vend dhe zbatimi i masave preventive kundėr
Gripit A H1N1.
Nė kėtė takim u konstatua se situata ėshtė nėn kontroll, por ende
mbetet shumė serioze pėr shkak tė pranisė sė virusit A H1N1 dhe virusit
tė Gripit sezonal.

Shefi i Zyrės sė OBSH-sė pėr Kosovė, Skėnder Syla, ka njoftuar se prej
14-17 dhjetor nė Kosovė do tė vijnė nga Londra njė klinicist dhe njė
bioinxhiner pėr tė vlerėsuar gjendjen rreth menaxhimit klinik tė
rasteve tė A H1N1 nė Kosovė dhe pėr tė asistuar me rekomandime pėr
klinicistėt kosovarė.

Nė bazė tė raporteve tė Institutit Kombėtar tė Shėndetėsisė Publike
(IKSHP), deri sot nė Kosovė janė regjistruar 213 raste tė konfirmuara
nė A H1N1, prej 666 rasteve tė dyshimta, dhe ka pasur 10 tė vdekur.

Grupi ka rekomanduar vazhdimin e implementimit tė masave preventive
kundėr Gripit, lajmėrimin me kohė te mjeku mė i afėrt i tė gjithė atyre
qė kanė shenja tė dyshimta pėr grip, ndėrkohė qė kategorive, tė cilave
u janė dedikuar vaksinat e para, u rekomandohet qė tė vaksinohen.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi