Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Disa dobi tė namazit

Shko poshtė

Disa dobi tė namazit

Mesazh nga jetaaa prej Thu Sep 24, 2009 2:11 pm

Disa dobi tė namazit1.Allahu i Madheruar i fal gjynahet me ane te pese namazeve.

2.Pese vaktet e namazit jane shlyese te gjynaheve nese gjynahet e medha jane shmangur.

3.Gjynahet e shkatarrojne robin prandaj duhet te ruhet nga ato me namaz

4.Muslimani arrin graden e te sinqerteve dhe shehideve ne baze te namazit, agjerimit, zekatit dhe sadakase se tij

5.Namazi eshte drite qe ndricon rrugen e robit ne dun`ja dhe ahiret.

6.Shumimi i sexhdeve dhe namazit eshte nje rruge per te shoqeruar Resulullahin ne xhennet

7.Dy rekate namaz jane me te dashura per te vdekurin sesa kjo bote dhe c`ka ne te.

8.Nje person qe hyn ne xhehenem, engjejt do ta nxjerrin nga ai duke e njohur nga shenjat e sexhdes.

9.Namazi behet shkak qe te zgjidhen nyjet qe shejtani lidh mbi koken e robit.

10.Ata qe falen naten perfitojne nje shperblim qe shume nga njerezit nuk e fitojne dot.

11.Falenderimet i shprehen Allahut me farzin dhe namazin e nates

12.Namazi me i dashur per Allahut eshte ai i Daudit ai falej nje te treten e nates dhe flente dy te tretat e tjera.

13.Allahu ka bere miresi mbi robin gjate nates ne te cilen eshte nje kohe kur duaja pranohet, dhe eshte mire qe muslimani ta kerkoje ate keshtu qe te fitoje miresi ne dun`ja dhe ahiret

14.dhe se namazi i nates eshte nje shenje e devotshmerise dhe takuas dhe falen gjynahet dhe e parandalon robin te bie ne to.


Pėrpiloi: Emin

Publikimi i parė: alb-muslimstudents@yahoogroups.com

Redaktura: AlbIslam.Com

avatar
jetaaa
Antar/e Aktiv
Antar/e Aktiv

Numri i postimeve : 153
Registration date : 23/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi