Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Stilkoviq urdheroi varrosjen e shqiptareve te vrare

Shko poshtė

Stilkoviq urdheroi varrosjen e shqiptareve te vrare

Mesazh nga blina-- prej Tue Dec 08, 2009 4:03 am


Stoilkoviq urdhėroi varrosjen e shqiptarėve tė vrarė


I akuzuari serb Vlastimir Gjorgjeviq dėshmoi para Tribunalit tė Hagės se urdhrin pėr varrosjen e shqiptarėve tė vrarė tė Kosovės nė Batajnicė nė pranverėn e vitit 1999 e ka dhene ish-ministri i Brendshėm i Serbisė, Vllajko Stoilkoviq.Gjenerali Gjorgjeviq, i cili asokohe ishte ndihmės ministėr dhe kryeshef i sigurimit publik tė MPB se tė Serbisė, akuzohet pėr krime kundėr shqiptarėve tė Kosovės.

Duke folur nė mbrojtjen e tij, ai tha se i ka zbatuar urdhrat e Stoilkoviqit megjithėse nuk ėshtė pajtuar me ato, dhe se pėr kėtė i vjen keq.

Gjorgjeviq tha se nuk ka qenė i lidhur me organizimin e transportit tė kufomave tė shqiptarėve nga Kosova dhe se nuk e di kush e ka urdhėruar kėtė.

Stoilkoviq, tė cilin Tribunali i Hagės nė vitin 1999 e akuzoi pėr krime lufte nė Kosovė, bėri vetėvrasje nė prill 2002. /qik/ Postuar: 11:28 / 8 Dhjetor 2009 | RSS


avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi