Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Lajmet me te reja nga FutBolli.

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Sat Dec 19, 2009 3:57 am

Messi: Barcelona nuk ėshtė favorit


Ylli i Barcelonės, Lionel Messi, thotė se nė finalen e
sotme tė Kupės Botėrore tė Klubeve, ata dhe Estudiantes kanė shanse tė
njėjta pėr tė fituar.Sot nė ora 17 nė Abu Dhabi, Barcelona dhe Estudiantes do tė pėrballen
nė kėrkim tė trofeut tė kampionit botėrorė nė nivel klubesh. Ky ėshtė
trofeu i vetėm qė i mungon klubit katalanas dhe sipas shumicės,
Barcelona ėshtė favoriti kryesor pėr ta fituar atė, por kėshtu nuk
mendon Messi.

“Nė kėtė finale nuk ka favorit. Luajmė kundėr njė ekipi tė shkėlqyeshėm
qė ka fituar garėn mė tė madhe nė Amerikėn e Jugut. Tė dyja ekipet kanė
gjasa tė barabarta pėr tė fituar dhe tash do tė jap gjithēka nga vetja
pėr ta fituar kėtė titull”, ka thėnė Messi.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Mon Dec 21, 2009 5:54 am

Roma ofron Baptistan pėr tė marė Suazon


Klubi italian Roma raportohet se dėshiron tė angazhojė nė radhėt e veta sulmuesin e Interit, David Suazo.Njė shkėmbim ėshtė po ashtu i mundshėm, me sulmuesin e Romės, Julio Baptista, i cili mund tė lėvizė tė kahe tė kundėrt.

Tė dy lojtarėt janė tė pakėnaqur nė klubet e tyre dhe do tė mirėpritnin
njė lėvizje. Lojtari nga Hondurasi, Suazo, ėshtė duke u kėrkuar edhe
nga Livorno./
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Mon Dec 21, 2009 5:56 am


Van der Vaart dėshiron tė vazhdojė me Realin


Mesfushori holandez Rafael van der Vaart ka qenė mė se i kėnaqur qė ka fituar rast
tė luajė pėr Real Madrid nėn drejtimin e Manuel Pellegrinit.

Holandezi ishte nė mesin e golashėnuesve nė fitoren 6-0 tė Real Madridit ndaj Real Zaragoza gjatė tė shtunės.

“Synoj ta pėrfundoj sezonin kėtu dhe tė pėrfundoj kontratėn me Real
Madridin. Jam shumė i lumtur kėtu dhe po luaj mirė pėr momentin”, ka
thėnė holandezi./


avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Mon Dec 21, 2009 5:57 am

Mancini beson nė Ronbinhon


Menaxheri i ri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, ėshtė i vendosur ta mbajė Robinhon te klubi anglez.Italiani, i cili do tė pasojė Mark Hughes nė stolin e ekipit anglez,
dėshiron qė braziliani tė jetė njė lider te City nė rrugėn pėr tė
siguruar njė vend pėr nė Ligėn e Kampionėve.

“Roberto dėshiron tė takohet me Robinhon pasi dėshirė e tij ėshtė ta
shndėrrojė atė nė njė lider tė ri nė City. Ai kurrė nuk funksiononte
mirė nėn urdhrat e Hughes, por Roberto ėshtė njė adhurues i madh i
Robinhos dhe mendon se ai mund tė ketė ndikim, pa marrė parasysh kush
arrin nė janar”.

“Ai pret tė blejė dy mesfushorė dhe dy mbrojtės, por jo sulmues.
Mungesa ėshtė nė mbrojtje jo nė sulm”, ka thėnė burimi pėr The Sun.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Mon Dec 21, 2009 5:58 am

Ballardini kėrkon pėrforcime tė reja te Lazio


Trajneri i Lazios, Davide Ballardini, ėshtė duke kėrkuar pėrforcime tė reja pėr afatin kalimtar tė janarit.


Ballardini e ka bėrė tė qartė kėrkesėn e tij pas humbjes sė mbrėmshme prej 1-0 ndaj kampionit nė fuqi tė Serie A, Interit.

“Ne luajtėm njė ndeshje tė mirė nė njė fushė tė vėshtirė. Lazio i
meriton pikėt tė cilėt i ka pėr momentin. Ka disa probleme dhe duhet
t’i tejkalojmė kėto vėshtirėsi sė bashku. Kam folur me presidentin
Lotito pas ndeshjes dhe i thash se kemi nevojė tė jemi aktiv nė tregun
e transferimeve”, ka thėnė Ballardini.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Mon Dec 21, 2009 5:59 am

Mourinho i kėnaqur me fitoren ndaj Lazios


Trajneri i Interit, Jose Mourinho, ėshtė i kėnaqur me fitoren minimale ndaj Lazios.Samuel Eto'o shėnoi tė vetmin gol tė takimit tė mbrėmshėm, me Interin
qė forcoi kreun ndaj rivalėve nė kėtė takim tė fundit pėr vitin 2009.

“Nuk mund tė isha mė shumė i kėnaqur me lojtarėt e mi. Ata shėnuan,
kontrolluan gjithė ndeshjen dhe kishin shanse pėr tė shėnuar mė shumė
gola”, ka thėnė Mourinho.

“Ne ishim nė kontroll gjithė kohėn dhe Lazio kurrė nė tė vėrtetė nuk
ishte dominuese. Janė tre pikė shumė tė rėndėsishme nė njė javė kur
Juventusi nuk mori asnjė dhe Milani duhet tė vizitojė Fiorentinėn”, ka
thėnė Mourinho./
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Mon Dec 21, 2009 6:00 am

Higuain i ngazėllyer me dygolėshin


Sulmuesi i
Real Madridit, Gonzalo Higuain, ka qenė i ngazėllyer pas dygolėshit tė
tij tė shėnuar nė fitoren 6-0 ndaj Real Zaragozas.


Fitorja ishte e tetė nė nėntė ndeshje pėr Real Madridin, me tė vetmin dėshtim qė ishte nė Nou Camp ndaj Barcelonės.

“Ne po luajmė mė mirė ēdo ditė. Jam shumė i lumtur me rezultatin dhe me
paraqitjen e ekipit. Luajtėm njė ndeshje shumė tė mirė dhe shpresojmė
tė vazhdojmė nė kėtė rrugė. Ishim tė qėndrueshėm dhe shėnuam shumė
herėt”.

“Ishte shumė e rėndėsishme tė fitojmė ndaj Zaragozas, me qėllim qė tė
jemi vetėm dy pikė prapa Barcelonės. Ne varemi nga vetja jonė, nė
rrugėn pėr t’i arritur ata”, ka thėnė argjentinasi.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Mon Dec 21, 2009 6:01 am

Zanetti: Mancini do tė ketė sukses nė City


Kapiteni i Interit, Javier Zanetti, ėshtė i bindur se Roberto Mancini mund t’ia dalė me sukses nė Manchester City.


“Mancini ėshtė njė trajner i madh me karakteristikat e Jose Mourinho
dhe Carlo Ancelottit. Njėjtė sikur ata, ky kėrkon njė pėrgjegjėsi tė
plotė nga lojtarėt e tij dhe shumė intensitet nė seancat stėrvitore”.

“Ju duhet tė jeni krejtėsisht tė pėrkushtuar dhe tė zbatoni urdhrat e
tij ose nuk do tė jeni nė ekip. City do tė pėlqejė anėn e tij teknike
tė ndeshjes, por ai pėlqen tė sulmojė. Tė marrėsh njė skuadėr nė
dhjetor nuk ėshtė zgjidhja mė e mirė, por stili i tij do tė jetė i
pėrkryer pėr futbollin anglez”, ka thėnė Zanetti
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Mon Dec 21, 2009 6:02 am

Interi pėrforcon kreun


Ndeshja kryesore e javės sė 17-tė nė Serie A, ėshtė zhvilluar nė Giuseppe Meazza ndėrmjet Interit dhe Lazios.


Nerazzurėt kanė arritur tė shėnojnė fitore me rezultat minimal 1-0, pėr tė pėrforcuar pozitėn e parė nė tabelė.

Heroi i vendasve nė kėtė ndeshje ishte kamerunasi Samuel Eto’o, i cili shėnoi golin me vlerėn e tri pikėve (14’).

Me kėtė fitore zikaltrit pėrforcohen nė krye, me tetė pikė mė shumė se
Milani qė nuk e zhvilloi ndeshjen e kėsaj javė, ndėrsa kanė nėntė pikė
mė shumė se Juventusi, qė u mposht nga Catania nė terren tė vet. /
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Mon Dec 21, 2009 6:30 am

Nga 1 milionė € shtesė pėr lojtarėt e Barcelonės


Lojtarėt e Barcelonės po notojnė nė para pas triumfit tė plot gjashtė trofeve gjatė vitit 2009.Edhe triumfi i vikendit nė Kupėn Botėrore tė Klubeve, qė nuk ishte
shkruar pėr ndonjė marrėveshje bonusi gjatė verės, ka bėrė qė
Presidenti i Barcelonės, Joan Laporta, tė ofrojė 300 mijė euro pėr
ekipin.

Pėr Ligėn e Kampionėve, lojtarėt e Barcelonės fituan 500 mijė euro
secili, titulli iu solli nga 400 mijė euro, ndėrsa Kupa e Mbretit 200
mijė euro pėr ēdo lojtar.

Pėr secilin trofe shtesė, Superkupėn e Spanjės, Superkupėn e Evropės
dhe Kupėn Botėrore tė Klubeve, kapiteni Carles Puyol dhe grupi i
liderėve tė ekipit negociuan njė shumė prej 8 milionė eurosh.

Dhe gjatė darkės sė mbrėmshme pėr tė festuar triumfin nė Kupėn Botėrore
tė Klubeve, Laporta i ka pėrmendur Puyol se ekstra 300 mijė euro do tė
ndahen si bonus pėr Krishtlindje.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Mon Dec 21, 2009 6:30 am

Ballack lavdėron Sturridge


Mesfushori i
Chelseat, Michael Ballack, ėshtė i sigurt se sulmuesi i ri Daniel
Sturridge mund t’i mbajė gjallė shpresat pėr titull kur Didier Drogba
dhe Salomon Kalou tė udhėtojnė nė Kupėn Afrikane tė Kombeve muajin e
ardhshėm.


“Daniel mund t’ia dalė nė janar – ai duhet. Neve do tė na mungojnė dy lojtarėt, veēanėrisht Didier”.

“Ai ėshtė ende njė lojtar i ri, por tash ai ka shans tė madh tė tregojė
kualitetet qė ka. Ai ka qenė i pafat me lėndime, por tash mundėsi tė
fitojė mė shumė lojėra dhe tė ndihmojė ekipin”, ka thėnė mesfushori
gjerman./
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Sat Dec 26, 2009 3:36 am

Miccoli fton Amaurin te Palermo


Sulmuesi i
Palermos, Fabrizio Miccoli, ka kėrkuar nga ish-bashkėlojtari i tij
Amauri, qė ta braktisė Juventusin dhe tė kthehet te sicilianėt.
“
Amauri? Gjithmonė ka vend pėr tė te Palermo. Personalisht do ta ktheja, sepse ai ėshtė njė lojtar shumė i fortė”.

“Mė vjen keq qė po e shoh Amaurin nė kėtė situatė, sepse ai ėshtė njė kampion”, ka thėnė Miccoli pėr Sky Sport Italia.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Sat Dec 26, 2009 3:37 amRanieri: Interi do ta fitojė Scudetton


Trajneri i Romės, Claudio Ranieri, beson se Interi do tė vazhdojė me sukseset drejt titullit tė radhės tė Kampionatit italian.
“Interi do ta fitojė Scudetton”, ka thėnė Ranieri pėr to Il Corriere Dello Sport, duke shtuar se vetėm zikaltrit mund tė gabojnė tė humbin titullin, pasi qė tash pėr tash nuk kam konkurrent.

Ndėrkohė sa i pėrket ndeshjes ndėrmjet Interit dhe Chelseat nė Ligėn e
Kampionėve, Ranieri ka thėnė se dėshiron qė njė skuadėr italiane ta
fitojė Scudetton
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Sat Dec 26, 2009 3:38 amBenitez: Gerrard duhet ta gjejė formėn


Menaxheri
i Liverpoolit, Rafael Benitez, thotė se lojtari kryesor i Redsave,
Steven Gerrard, ka nevojė qė ta pėrmirėsojė lojėn e tij, sidomos nė
aspektin fizik.
“Steven e di se duhet tė pėrmirėsohet, ndėrsa pėr mua kjo ėshtė diēka pozitive”.

“Ai e kupton se ėshtė lojtar shumė i rėndėsishėm pėr ne, dhe ne e kemi analizuar formėn e tij, e cila ėshtė dukshėm mė e mirė”.

“Nė ndeshjen e fundit, ai nuk ishte nė tė njėjtin nivel, por kjo mund
tė ndodhė nė njė ndeshje. Ai e di se po pėrmirėsohet fizikisht dhe
gjėja kryesore ėshtė vetėbesimi”, u ka thėnė spanjolli gazetarėve.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Sat Dec 26, 2009 3:38 am

Moggi: Ferrara nuk ėshtė fajtor pėr formėn e Juves


Ish-drejtori
i Juventusit, Luciano Moggi, beson se dėshtimet e fundit tė Zonjės sė
Vjetėr nuk janė pėr fajin e trajnerit Ciro Ferrara.
“
Nuk e
di se cili ėshtė problemi te Juventusi. (Mirėpo) padyshim se nuk ėshtė
faji i Ferraras, sepse ai e ka gjetur veten mes lojtarėve tė cilėt nuk
plotėsojnė standardet e Juventusit”, ka thėnė Moggi pėr Ilsussidiario.net.

Sipas Moggit, as kėtė vit Interi nuk ka ndonjė rival tė denjė pėr Scudetto, pasi qė zikaltrit “po luajnė mirė”.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Sat Dec 26, 2009 3:39 am

Giggs: Futbolli modern nuk pret


Mesfushori i
Manchester Unitedit, Ryan Giggs, thotė se shkarkimi i Mark Hughes nga
posti i trajnerit tė Manchester Cityt, nuk duhet tė konsiderohet si
befasi nga njerėzit qė e njohin futbollin.
“

Kjo ėshtė bota e
futbollit nė tė cilėn jetojmė. Kėtu nuk ka shumė durim. Trajnerėt e
dinė se pas disa rezultateve tė dobėta, shtypi dhe tifozėt do ‘tė
vėrsulen’ mbi ta”.

“(Tash) nuk ka mė kohė sikur para 10 apo 15 vitesh. Ėshtė vėshtirė kur
po mundohesh tė ndėrtosh njė skuadėr. Mirėpo tė gjithė trajnerėt e
gjejnė veten nė situata tė tilla tani”, ka thėnė Giggs.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 10:52 am

“Shembet” transferimi i Baptistas tek Inter


Julio Baptista nuk do t’i bashkėngjitet Interit, pasi qė zikaltrit kanė dėshtuar tė arrijnė marrėveshje me Romėn.Ditėt
e kaluara ėshtė thėnė se dy klubet ishin shumė pranė arritjes sė
marrėveshjes pėr transferimin e brazilianit, mirėpo Sky Sport Italia
thotė se marrėveshja ka dėshtuar dhe ‘Bisha’ do tė qėndrojė nė
kryeqytet.
Roma dėshironte qė Nicolas Burdisso (qė ėshtė i huazuar te
Giallorossėt) tė jetė pjesė e marrėveshjes, mirėpo duket se Nerazzurėve
nuk iu kanė pėlqyer kėrkesat e romakėve.
Kėshtu, Baptista do tė jetė nė dispozicion tė trajnerit Claui Ranieri nė ndeshjen kundėr Juventusit.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 10:59 am

Cesc shpreson nė titull


Kapiteni i Arsenalit, Cesc Fabregas, thotė se topēinjtė kanė gjasa pėr ta fituar Ligėn Premier kėtė sezon.


Mesfushori
spanjoll shėnoi njė gol dhe krijoi tjetrin nė rikthimin e tij nė
fitoren e mbrėmshme prej 2-0 kundėr Bolton Wanderers.
“Fitorja ėshtė ajo pėr tė cilėn luajmė. Ėshtė shumė e rėndėsishme tė
fitojmė pėr vazhduar garėn pėr titull. Por ne e respektojmė ēdo ekip nė
Premier, pasi secili mund tė mposhtė secilin”, ka thėnė Fabregas
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 11:00 am

Essien jashtė Kupės sė Afrikės


Mesfushori i
Ganės, Michael Essien, do tė mungojė nė ndeshjet e mbetura tė
pėrfaqėsueses sė tij nė kuadėr tė Kupės sė Kombeve tė Afrikės, pasi qė
ka lėnduar gjurin nė stėrvitje.Lėndimi i Essien ėshtė
serioz, prandaj ekziston rreziku qė ai tė mungojė edhe nė ndeshjet e
Ligės Premier dhe ato tė Ligės sė Kampionėve me Chelsean.
Mjeku i pėrfaqėsueses sė Ganės ka thėnė se mesfushori do tė mungojė sė paku njė muaj, por mund tė mungojė edhe mė shumė
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 11:01 am

Mascherano ende shpreson nė top katėrsh


Mesfushori i Liverpoolit, Javier Mascherano, thotė se lojtarėt e ekipit anglez janė tė bashkuar pavarėsisht krizės aktuale.Mascherano ėshtė i bindur se shpirti luftarak nė Liverpool do t’i inspirojė ata tė pėrfundojnė nė top katėrsh kėtė sezon.
“Situata ėshtė e mjaftueshme pėr tė dėshpėruar secilin, por ekipi do
tė vazhdojė tė ecė pėrpara pėr shkak tė shpirtit luftarak dhe historisė
sė klubit”, ka thėnė Mascherano
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 11:02 am

Moggi: Juve duhet ta shkarkojė Ferraran


Ish-drejtori sportiv i Juventusit, Luciano Moggi, thotė se biankonerėt duhet ta shkarkojnė Ciro Ferraran kėtė javė.Moggi
publikisht e ka pėrkrahur Ferraran, por nuk mund tė shohė ndonjė
zgjidhje tjetėr tė krizės pas humbjes sė djeshme ndaj Chievos.
“Tash Ferrara duhet tė shkojė pasi ėshtė e dukshme se nė dhomėn e
zhveshjeve mė nuk e duan atė. Nėse Juventus do tė humbasė tė shtunėn e
ardhshme kundėr Romės, kriza do tė bėhet e pakthyeshme”, ka thėnė Moggi.
“Vetėm Diego dhe Melo qė ishin dje nė fushė, kushtonin sa i gjithė
ekipi i Chievos. Ferrara do tė paguajė pėr atė qė Alessio Secco ka
bėrė, pasi ai nuk vendos asgjė. Nuk e di se kush mund ta zėvendėsojė
Ciron”, ka shtuar mė tej italiani.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 11:03 am

Toni i ngazėllyer pas dygolėshit kundėr Genoas


Pėrforcimi i ri i Romės, Luca Toni, ėshtė i ngazėllyer me dy golat e shėnuar nė fitoren e djeshme prej 3-0 ndaj Genoas.Sulmuesi
u rikthye nė Serie A si huazim nga Bayern Munich pėr tė rritur shanset
pėr tė qenė pjesė e kampionatit botėror Afrika e Jugut 2010, dhe ėshtė
nė rrugė tė mirė pėr tė arritur atje.
“Kam ardhur kėtu tė luaj. Lippi e di se ēfarė mund tė bėj unė dhe do tė shohim se ēfarė do tė ndodhė nė qershor”.
“Fillimisht mė mungoi goli, por pastaj shėnova. Ėshtė njė entuziazėm
i madh kėtu dhe dua vėrtet t’ia dal mirė. Erdha pasi dėshiroja tė luaj
sėrish. Mendoj se Roma ėshtė vendi i duhur pėr ta bėrė atė. Ky ėshtė
vetėm fillimi”, ka thėnė Toni
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Mon Jan 18, 2010 11:03 am

Sergio Ramos: Realit i mungon Higuain


Sergio Ramos thotė se Real Madridit i kishte munguar sulmuesi Gonzalo Higuain nė humbjen e tė shtunės nga Athletic Bilbao.Argjentinasi
mungoi nė kėtė ndeshje pėr shkak tė lėndimit dhe Ramos thotė se
pikėrisht kjo mungesė kishte qenė faktori kryesor pėr humbjen.
“Higuain ishte nė momentet mė tė mira tė tij. Gjithēka qė ai
kontribuonte pėr ekipin ishte e mirė dhe neve na mungoi ai para golit
tė Athletic Bilbao”, ka thėnė mbrojtėsi spanjoll.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Sat Jan 23, 2010 2:18 am

Juve dhe Napoli vazhdojnė interesimin pėr Rossin


Juventusi vazhdon tė lidhet me njė transferim tė sulmuesit tė Villarrealit, Giuseppe Rossi, ndėrsa pėr rival ka edhe Napolin.Sulmuesi italian dėshiron tė kthehet nė vendlindje dhe dy gjigantėt italian janė shumė tė interesuar pėr tė.
“Ai ka edhe tre vite tė mbetura nė kontratėn e tij me Villarrealin.
Megjithatė, mendoj se Giuseppe ėshtė duke kėrkuar njė sfidė tė re dhe
nėse largohet nga Spanja atėherė do t’i bashkohet njė kubi tė madh
italian”, kishte thėnė agjenti i tij Federico Pastorello mė herėt gjatė
javės
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Sat Jan 23, 2010 2:19 amFerguson: Prestoni mund ta mposhtė Chelsean


Menaxheri
i Preston North End, Darren Ferguson, mendon se ekipi i tij do tė mund
ta befasojė Chelsean nė takimin e sotėm tė Kupės FA.Pėr tė
inspiruar tė pėrzgjedhurit e tij Darren do tė shfrytėzojė dėshtimin e
babait tė tij, Alex Ferguson, ekipi i tė cilit Manchester United u
mposht nga Leeds pikėrisht nė Kupėn FA.
“Ndonjėherė janė disa vite kur ka disa rezultate befasuese. Kėto
janė shembujt ku duhet tė shohim. Leeds udhėtoi nė Old Trafford dhe
Reading nė Anfield dhe fituan. Kjo ndodh vazhdimisht nė Kupėn FA”.
“Chelsea nuk mund tė luajė mirė nė ēdo ndeshje. Nėse ne jemi nė maksimumin dhe ata jo, ne kemi shans”, ka thėnė Ferguson.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Sat Jan 23, 2010 2:19 am

Gallas edhe dy vite nė Arsenal?


Menaxheri i
Arsenalit, Arsene Wenger, ėshtė i gatshėm ta thyejė rregullin e tij pėr
lojtarėt mbi 30-vjeēar duke i ofruar William Gallas marrėveshje tė re
dyvjeēare.The Sun shkruan se Gallas, 32-vjeēar, i ėshtė
ofruar vazhdimi dyvjeēar i marrėveshjes dhe negociatat kanė filluar
javėn e kaluar.
Wenger nuk ka dashur tė japė shumė detaje por ka konfirmuar se
negociatat tashmė kanė filluar me mbrojtėsin, i cili nė fund tė sezonit
do tė jetė pa kontratė.
“Po, ne kemi pasur bisedime. Po shkon mirė, por pėr momentin mendoj se ėshtė mė mirė tė mos flasim pėr kėtė”, ka thėnė Wenger.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga blina-- prej Sat Jan 23, 2010 2:20 am

Del Piero: Totti dhe unė nuk jemi rivalė


Para
derbit ndėrmjet Juventusit dhe Romės, ikona e Zonjės sė Vjetėr,
Alessandro Del Piero, ka thėnė fjalė tė mira pėr simbolin romak
Framcesco Totti.“Mbi tė gjitha, nė prag tė njė ndeshje si
kjo, (mė duhet tė them) se nė anėn tjetėr e mban shiritin e kapitenit
nė krah njė lojtar si Francesco Totti”.
“Nėse bashkojmė golat qė kemi shėnuar sė bashku, janė mbi 500. Nėse
mbledhim vitet e karrierės, duke bartur tė njėjtėn fanellė- janė mbi 35
vjet”, ka thėnė Del Piero nė faqen e tij zyrtare.
Legjenda 35-vjeēare ka mohuar edhe njėherė spekulimet se dy lojtarėt italianė nuk e kanė pėlqyer njėri-tjetrin.
“Francesco dhe unė kemi qenė bashkėlojtarė nė ekipin kombėtar, dhe dua tė potencoj, bashkėlojtarė jo rivalė”.
“Ne e fituam Kupėn e Botės sė bashku dhe kėto kujtime na bashkojnė
pėrgjithmonė. Por me klubet tona, kemi qenė, jemi dhe gjithmonė do tė
jemi kundėrshtarė”, ka pėrfunduar Del Piero.
avatar
blina--
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 5440
Registration date : 01/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga Mc-LiNdY prej Tue Mar 09, 2010 3:16 pm

Bayerni, nėpėrmjet "vrimės sė gjilpėrės" nė ēerekfinaleFirence\Londėr, 9 mars - Gjiganti gjerman Bayern Munchen ka humbur ndeshjen e kthimit tė 1/8 sė finales kundėr skuadrės italiane Fiorentina, por megjithėkėtė ka shkuar tutje - nė ēerekfinale tė Ligės sė Kampionėve. Ballafaqimi i zhvilluar tė martėn mbrėma nė Firence u mbyll 3:2 pėr Fiorentinėn, mirėpo fitorja prej 2:1 para dy javėsh nė Munih dhe dy golat e shėnuar mbrėmė si mysafirė, favorizuan bavarezėt.
Dyshja holandeze Mark van Bommel (60) dhe Arjen Robben (65) shpėtuan nderin e Bayernit, pasi shėnuan nga njė gol nė ndeshjen e kthimit. Pėr Fiorentinėn shėnuan Juan Vargas (28) dhe Stevan Jovetiq (54, 64) dy herė.
Nė fakt, ekipi italian ishte pranė suksesit historik. Filloi furishėm ndeshjen, duke avancuar me 2:0 dhe 3:1, por nuk arriti tė pėrballojė sulmet e njėpasnjėshme tė gjermanėve. Italianėt ishin mė tė mirė nė 45 minutat e parė duke krijuar edhe shumė raste tė tjera shėnimi, por kėtė lojė nuk arritėn tė pėrsėrisin edhe nė 45 minutat e dytė.
Fiorentina ėshtė ekipi i dytė italian qė eliminohet nė fazėn eliminatore nga Bayerni. Njė rreth mė parė, Bayerni "ēoi nė shtėpi" edhe Juventusin.
Ndėrkohė, nė ndeshjen tjetėr tė zhvilluar tė martėn mbrėma nė Londėr, Arsenali ka "shkelur" kampionen e vitit 2004 - Porton. Ndeshja pėrfundoi 5:0 nė tė mirė tė Arsenalit.
"Topēinjtė" shkrin disavantazhin nga ndeshja e parė qysh nė minutėn e dhjetė nėpėrmjet Niklas Bendtnerit. I njėjti lojtar shėnoi edhe dy gola tė tjerė, nė minutat 25 dhe 90 nga pika e bardhė. Dy golat tjerė pėr skuadrės londineze i realizuan Sami Nasri (63) dhe rezervisti Emmanuel Eboue (66). Ndeshja e parė nė Portugali pati pėrfunduar 2:1 nė tė mirė tė Portos.
avatar
Mc-LiNdY
Anėtar/e i/e Rregjistruar
Anėtar/e i/e Rregjistruar

Numri i postimeve : 50
Age : 27
Location : NE“FORUM
Registration date : 24/09/2009

http://WwW.SaM1r.FoRuMoTiOn.CoM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lajmet me te reja nga FutBolli.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi