Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Deri nė mot 300.000 aplikacione pėr iPhone

Shko poshtė

Deri nė mot 300.000 aplikacione pėr iPhone

Mesazh nga *lissa* prej Sun Dec 06, 2009 12:58 pm

Analistėt e kompanisė IDC pėr vitin e ardhshėm parashohin rritje tė fuqishme tė internetit mobil, mirėpo rritjen mė tė madhe e parashohin pėr dyqanin online AppStore tė kompanisė Apple i cili ofron aplikacione pėr celulari e popullarizuar iPhone.Sipas tė dhėnave tė IDC-sė, numri i aplikacioneve nė AppStore po rritet pėr 900 pėr qind, derisa deri nė fund tė vitit tė ardhshėm numri i pėrgjithshėm i aplikacioneve do tė duhej tė trefishohej deri nė 300.000 aplikacione.

Ndėrsa, sa i pėrket dyqanit tjetėr konkurrent, Google Android Market, IDC parasheh se numri i aplikacioneve nė tė deri nė fund tė vitit do tė jetė nė mes tė 50 e 70.000.

IDC gjithashtu thekson se ėshtė nė rritje tė pandalshme edhe numri i pajisjeve mobile me qasje nė internet, e deri nė fund tė vitit 2010 numri i pajisjeve tė cilat do tė janė online do ta thyej rekordin prej njė miliard
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi