Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Spahiu: Programi i AKR-sė, oferta e vetme serioze pėr Mitrovicėn

Shko poshtė

Spahiu: Programi i AKR-sė, oferta e vetme serioze pėr Mitrovicėn

Mesazh nga *lissa* prej Sun Dec 06, 2009 11:37 am

Nė ditėn e dytė tė fushatės zgjedhore pėr balotazh, AKR zhvilloi tubime elektorale nė Komunėn e Mitrovicės. Shtabi Zgjedhor i AKR-sė mė seli ne Mitrovicė organizoi tubime me qytetarė nė fshatrat Bajgorė, Zhabar dhe Kēiq i Madh.


Kandidati pėr kryetar tė Mitrovicės nga AKR, Nexhmedin Spahiu me kėtė rast bashkėbisedoi me qytetarėt dhe shkėputi pjesė nga programi i AKR-sė pėr zhvillimin e kėtyre lokaliteteve.

Spahiu tha se programi i tij pėr zhvillimin e Mitrovicės, ėshtė oferta e vetme serioze qė adreson qartė zgjidhjen e papunėsisė dhe tė ngritjes ekonomike. Ai e quajti program tė ndryshimeve, ndėrkaq programin e rivalit tė tij e quajti, “program tė vazhdimit tė gjendjes sė rėndė qė po kalon komuna e Mitrovicės”.

Edhe nėnkryetari i AKR-sė dhe deputeti i Kuvendit tė Kosovės, Ibrahim Gashi, duke folur pėr programin e zhvillimit ekonomik tė AKR-sė tha se Mitrovica e udhėhequr nga AKR-ja do tė jete njė shembull i qeverisjes ndryshe, qė do tė ofrojė punėsim dhe infrastrukturė tė regjionit tė Shalės dhe nė tėrėsi tė Mitrovicės.

“Veten e shohim si alternativė dhe zgjidhje tė vėrtetė dhe tė vetme. Jemi kėtu dhe do tė jemi derisa kėtė ta kuptojė qytetari. Sa mė parė qė ta kuptojė aq mė tė shkurtra do tė jene vuajtjet dhe agonia e tij“, tha ai.
avatar
*lissa*
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 7230
Location : n'PrishtTinė (*)
Registration date : 26/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi