Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Diplomoi gjenerata e 39-tė e Policisė sė Kosovės

Shko poshtė

Diplomoi gjenerata e 39-tė e Policisė sė Kosovės

Mesazh nga elbasi.. prej Sat Dec 05, 2009 11:19 am

Pas njė trajnimi tė modifikuar 12 javor nė QKSPEZH diplomoi gjenerata e 39-tė e zyrtarėve tė rinj tė Policisė sė Kosovės. Kjo gjeneratė numėron 70 pjesėtarė, tė cilėt u trajnuan me plan-programin e dizajnuar nė bazė tė standardeve ndėrkombėtare pėr tė drejtat e njeriut dhe sundim tė ligjit.Nė ceremoni tė diplomimit morėn pjesė zėvendėsdrejtori i DPPK-sė Riza Shillova, nėnkolonel Driton Zabėrgja, u.d i drejtor tė Drejtorisė pėr Pėrkrahje Programore Ali Bajgora, Shėrbimi Korrektues i Kosovės, Dogana e Kosovės, pėrfaqėsues nga EULEX-i, si dhe familjarė tė diplomuarve.
Zėvendėsdrejtori i DPPK-sė, Riza Shillova, vlerėsoi se edukimi dhe zhvillimi luajnė rol tė rėndėsishėm nė formimin e kuadrit profesional dhe kėrkoi pėrkushtimin maksimal nga kjo gjeneratė nė zbatimin e ligjit tė Kosovės.
Ndėrsa u.d i drejtorit tė Departamentit pėr Pėrkrahje Programore nė QKSPEZH, z. Ali Bajgora theksoi se: “dita e sotme po shėnon edhe njė sukses madhor qė po kurorėzohet si rezultat i angazhimit tė institucioneve tė Republikės sė Kosovės, nė veēanti i Ministrisė sė Punėve tė Brendshme, Policisė sė Kosovės, Qendrės sė Kosovės pėr Siguri Publike, Edukim dhe Zhvillim, bashkėrisht me institucionet dhe organizmat ndėrkombėtarė nė sferėn e sigurisė publike”.
Ndėrsa, zėdhėnėsi i gjeneratės sė 39-tė tė policisė, Shemsi Demolli, tha se “do tė japim maksimumin nė pėrkushtimin tonė, qė t’i mbrojmė tė drejtat e qytetarėve, pa dallim etnie, race apo gjinie, duke u bazuar dhe zbatuar me pėrpikėri ligjet e Republikės sė Kosovės”.
Pas shpėrndarjes sė diplomave, kapitenėt e klasave dorėzuan flamujt tė cilėt simbolizonin tė arriturat akademike, disiplinėn si dhe arritjet nė tė gjitha lėmenjtė gjatė 3 mujorit tė trajnimit. Kėta flamuj iu dorėzuan drejtorit tė Drejtorisė pėr Trajnime Mandatore, nėnkolonel Driton Zabėrgja, thuhet nė njoftimin e Zyrės pėr komunikim publik tė Ministrisė sė Punėve tė Brendshme tė Kosovės.
avatar
elbasi..
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1452
Age : 25
Location : n'Dreanss , si krejt!!
Registration date : 01/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi