Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Kosova dhe Maqedonia nėnshkruan marrėveshjen pėr bashkėpunim policor

Shko poshtė

Kosova dhe Maqedonia nėnshkruan marrėveshjen pėr bashkėpunim policor

Mesazh nga elbasi.. prej Thu Dec 03, 2009 8:31 am

Ministritė e brendshme tė Kosovės dhe Maqedonisė nėnshkruan sot nė Prishtinė marrėveshjen pėr bashkėpunim policor, pėrmes sė cilės janė pėrcaktuar se do tė luftojnė krimin e organizuar, terrorizmin dhe do tė ndihmohen nė procesin e integrimit nė BE. Marrėveshja u nėnshkrua nga ministrat Zenun Pajaziti dhe Gordana JankullovskaMarrėveshja e parė pėr bashkėpunim ndėrshtetėror qė ėshtė nėnshkruar mes Qeverisė sė Kosovės dhe asaj tė Maqedonisė pas vendosjes sė marrėdhėnieve diplomatike, ėshtė ajo pėr fushėn e sigurisė. Ajo u nėnshkrua sot nga Ministri i Punėve tė Brendshme i Kosovės Zenun Pajaziti dhe ministrja e Brendshme e Maqedonisė, Gordana Jankullovska.

Ministri Zenun Pajaziti tha me kėtė rast se Kosova dhe Maqedonia dėshmuan sot edhe njė dozė forcimi marrėdhėnieve dhe bashkėpunimit ndėr fqinjėsor.

Ndėrsa ministrja e Brendshme maqedonase Gordana Jankullovska tha se lufta kundėr krimit tė organizuar dhe terrorizmit ėshtė njė prej obligimeve kryesore qė kanė tė dyja shtetet nė rrugėn e tyre tė integrimit nė Bashkimin e Evropian.

“Marrėveshja e bėrė sot ėshtė njė hap tjetėr i forcimit tė marrėdhėnieve tona dhe ne kemi trasuar njė rrugė nė luftėn kundėr krimit dhe terrorizmit, qė ėshtė njė prej kritereve qė duhet pėrmbushur nė kuadėr tė procesit tė liberalizmit tė vizave”, tha Jankullovska.

Ministrat Pajaziti dhe Jankullovska thanė se tė dyja vendet do ta ndihmojnė njėri tjetrin nė rrugėn e pėrmbushjes sė kritereve pėr integrim nė BE. Zotimet e tyre vijnė njė muaj pasi dy shtetet kanė pėrmbyllur problemin rreth kufirit dhe kanė vendosur marrėdhėniet diplomatike.
avatar
elbasi..
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1452
Age : 25
Location : n'Dreanss , si krejt!!
Registration date : 01/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi