Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Messi fiton Topin e Artė

Shko poshtė

Messi fiton Topin e Artė

Mesazh nga tonito prej Wed Dec 02, 2009 7:54 am

Ylli i Barcelonės, Lionel Messi, ėshtė fituesi i ēmimit prestigjioz tė kėtij viti, Topi i Artė, qė ndahet nga revista franceze France Football.
22-vjeēari bėhet fituesi i parė i kėtij ēmimi nga Argjentina, duke lėnė prapa fituesin e vitit tė kaluar, Cristiano Ronaldo, me njė rekord prej 240 pikėsh diferencė.

Juria e pėrbėrė prej 96 anėtarėve, gazetarė tė sportit nga e gjithė bota, i kanė dhėnė Messi 473 pikė nga 480 tė mundshmet, qė ėshtė po thuajse njė vendim unanim.

Fitorja vjen pas njė viti tė shkėlqyeshėm tė argjentinasit. Ai ndihmoi Barcelonėn tė fitojė Ligėn e Kampionėve duke shėnuar nėntė gola, pėrfshirė njė tė finales kundėr Manchester United,. Messi shėnoi edhe gjashtė gola nė Kupėn e Mbretit dhe 23 nė La Liga, gara tė cilat po ashtu i fitoi Barcelona.Mesi hyn ne histori si i dyti per nga mosha qe e fiton topin e art pasi qe Michael Owen e kishte fituar kur ishte ne moshen 21 vjeqare.

Ronaldo, ekipi i ri i tė cilit u mposht nga Barcelona nė Clasico gjatė tė dielės, mblodhi 233 pikė nė pozitėn e dytė. Dy pozitat tjera po ashtu pushtohen nga lojtarė tė Barcelonės, Xavi me 170 pikė dhe Andres Iniesta me 149. Samuel Eto'o, i cili u largua nga Barcelona gjatė verės, ka kompletuar top pesėshin.
avatar
tonito
Anėtar/e i/e Rregjistruar
Anėtar/e i/e Rregjistruar

Numri i postimeve : 11
Age : 25
Location : Nga Shtet e Bashkuara Te Drenices
Registration date : 07/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi