Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Mafia e basteve ka kėrkuar helmimin e futbollistėve

Shko poshtė

Mafia e basteve ka kėrkuar helmimin e futbollistėve

Mesazh nga elbasi.. prej Sat Nov 28, 2009 12:02 pm

Berlin, 27 nėntor – Faktet pėr skandalin mė tė madh tė kurdisjeve nė histori tė futbollit po trembin botėn e kėtij sporti.Gazeta gjermane “Bild” tė premten ka njoftuar se nė mesin e “dallavereve” ka raste kur janė bėrė pėrpjekje pėr helmimin e futbollistėve nga mjekėt e klubit dhe kuzhinierėt e hoteleve. Nė rastet qė kanė nė dorė prokurorėt, tentativa ka dėshtuar.

Mjekėt e klubeve dhe kuzhinierėt e hoteleve ishin kontaktuar nga rrejti i mafisė sė basteve pėr t’i helmuar futbollistėt. Madje, kishte dėshmi pėr pėrdorimin e dhunės ndaj futbollistėve dhe pronarėve tė bastoreve.

Burkhard Benecken, avokat i njėrit nga disa personave tė arrestuar nė kėtė skandal, ka treguar fakte dhe vepra qė janė bėrė kundėr futbollistėve.

“Nė bazė tė tė dhėnave ėshtė tentuar qė tė pajiset njė mjek i njė skuadre sllovene me preparate pėr t’i helmuar futbollistėt e tij. Po ashtu ėshtė kėrkuar nga kuzhinierėt nė disa hotele luksoze qė tė helmojnė ushqimin e futbollistėve”, ka thėnė Benecken.
Benecken ėshtė duke e mbrojtur njėrin nga tė arrestuarit. Ai po akuzohet se ka mbyllur nė bodrum pėr katėr ditė njė pronar tė bastores.

“Klienti im po fajėsohet se ka mbajtur nė bodrum njė pronar tė njė bastoreje nė Nurnberg tri deri nė katėr ditė”, ka thėnė Benecken.
Skandali i manipulimeve ka marrė tash njė tjetėr dimension.
“Tė dyshuarit kanė punuar nė mėnyrė shumė konspirative. Shumė dhunshėm. Kjo m’i kujton paksa metodat e mafisė ruse”, ka thėnė Benecken.

Tė premten, po ashtu gazeta gjermane “Bild” ka njoftuar se ndeshja eliminatore pėr Botėrorin 2010 mes Bosnjė-Hercegovinės dhe Turqisė ishte cak i manipulimeve. Ndeshja e zhvilluar mė 9 shtator ka pėrfunduar me rezultat tė barabartė 1:1. Janė pėrgjuar telefonata ku ėshtė biseduar pėr njė mundėsi tė manipulimit tė kėsaj ndeshjeje.
Nė pėrgjithėsi dyshohen tė jenė manipuluar mbi 200 ndeshje. UEFA ka nisur hetimet ndaj ndeshjeve tė dy skuadrave shqiptare, Tirana dhe Vllaznia. Ndeshja Stabaek-Tirana (eliminatore pėr Ligė tė Kampionėve) dhe dy ndeshjet e Vllaznisė me Rapidin e Vjenės (eliminatore pėr Ligėn e Evropės) janė nė listėn e ndeshjeve tė dyshuara pėr manipulim. /kohanet
avatar
elbasi..
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1452
Age : 26
Location : n'Dreanss , si krejt!!
Registration date : 01/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi