Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

U mbajt takimi i dytė FIFA-FFK

Shko poshtė

U mbajt takimi i dytė FIFA-FFK

Mesazh nga elbasi.. prej Fri Nov 27, 2009 3:53 am

Sot nė selinė e FIFA-s nė Cyrih ėshtė realizuar takimi i radhės ndėrmjet krerėve tė Federatės sė Futbollit tė Kosovės (FFK) dhe atyre tė Federatės Ndėrkombėtare tė Futbollit (FIFA)....Delegacioni i FFK-sė i pėrbėrė nga kryetari Fadil Vokrri, sekretari i pėrgjithshėm Eroll Salihu dhe eksperti ligjor Haki Demolli janė pritur nga sekretari i pėrgjithshėm i FIFA-s, Zherom Valke, nėnkryetari i FIFA-s, Xhefri Thompson, drejtori ligjor Marko Vilinger dhe kėshilltari i Blaterit dhe drejtori pėr marrėdhėnie ndėrkombėtare Zherom Shampanj si dhe Tierri Regent ndihmės i sekretarit tė pėrgjithshėm. Me kėtė rast, krerėt e FFK-sė i dorėzuan krerėve tė FIFA-s njė dokumentacion voluminoz, ashtu siē ishte kėrkuar nga takimi i 5 nėntorit, me dėshmi tė bollshme mbi mėvetėsinė e Federatės sė Futbollit tė Kosovės qysh nė ish-shtetin tashmė tė shpėrbėrė tė Jugosllavisė dhe njė sėrė dokumentesh tjerė qė tregojnė se FFK-ja ka njė traditė dhe si e tillė do tė duhej tė ishte pjesė e mekanizmave ndėrkombėtarė. Nė takim ėshtė biseduar edhe pėr tė gjitha ēėshtjet tjera qė ishin temė edhe nė takimin e parė, duke marrė premtimin e delegacionit tė FIFA-s, se tė gjitha kėto pika dhe kėrkesat e FFK-sė, do t’i procedohen pėr shqyrtim Komitetit Ekzekutiv tė FIFA-s nė mbledhjen e radhės qė mbahet nė fillim tė dhjetorit nė Kejptaun, premtim ky qė doli edhe nga takimi i 5 nėntorit. Tė dyja palėt janė pajtuar qė tė vazhdohet bashkėpunimi dhe shkėmbimi i informatave ndėrmjet FFK-sė dhe FIFA-s si dhe tė mbahen edhe mė shumė takime nė tė ardhmen deri nė pėrmbushjen e synimeve tė FFK-sė pėr anėtarėsim tė plotė nė FIFA dhe UEFA.
avatar
elbasi..
Mik/e i Forumit
Mik/e i Forumit

Numri i postimeve : 1452
Age : 25
Location : n'Dreanss , si krejt!!
Registration date : 01/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi