Www.ShoqeriaVirtuale.NET
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistrum

Me Respekt// Staffi

Mjaft! Para se...

Shko poshtė

Mjaft! Para se...

Mesazh nga NoOrA prej Mon Nov 02, 2009 8:50 am

Mjaft! Para se...
"Pėrgjigjuni thirrjes sė Zotit tuaj para se tė vijė njė ditė, qė Allahu nuk e kthen mė (pasi ta ketė caktuar). Atė ditė ju nuk do tė gjeni strehim dhe as nuk do tė mund t'i mohoni (mėkatet). – [Kur'an, 42:47]


Allahu thėrret tė mos mbani inat e hidhėrim me njėri-tjetrin; tė mos keni xhelozi e urrejtje ndaj njėri-tjetrit; tė doni pėr tjetrin atė qė doni pėr veten; tė ruani nderin e njėri-tjetrit; tė jeni tė lidhur fortė, e tė bėheni bashkė, sikur njė mur i hekurt...

Allahu thėrret tė mos adhuroni askėnd e asgjė pėrveē Tij!

Para se tė takoj vdekjen! Mjaft, nuk mund durohet mė ndarja e pėrēarja e zemrave. Ėshtė rėnduar ndėrgjegjja, s'e mban dot nė zemėr pikėn e zezė tė hidhėrimit, tė urrejtjes e tė zilisė. Mjaft, mendjemadhėsisė. Deri kur tė lihen zbrazėtira mes rreshtave nė namaz! Deri kur tė ndahen kraharorėt, kur me fytyra bashkė kiblės i drejtohemi! Mjaft, paditurisė, e pėrtacisė. Tė mbyllet mulliri i injorancės dhe kokėfortėsisė. Tė hapen zemrat me dritėn e udhėzimit tė drejtė. Tė zgjerohen kraharorėt me dritėn e diturisė sė pastėr!

Para se tė takoj Zotin tim! Mjaft, si tė mos kihet frikė pėr atė takim, gjyq madhėshtor! Ēfarė do i themi Zotit tonė?! Ē'u bė me besatimin qė i dhamė se, do jemi besimtarė tė devotshėm e tė denjė, e s'do adhurojmė pėrveē Zotit, tė Vetmit dhe tė Pashoq?! Ai, i Gjithėmėshirshmi, urdhėron afrinė e kapjen pėr litarin qė s'shkėputet, e ai litar, fijet e tė cilit janė qėndresa e pėrkushtimi; durimi e butėsia; falja e dashuria; bamirėsia e respekti! Mjaft, deri kur radhėt tona tė jenė tė shkėputura, e hapat tonė tė mos ngjiten para e mbrapa, e djathtas e majtas, kur ne njė rrugė themi se kemi zgjedhur!

Para se tė merrem nė llogari! Mjaft, kur bėj ndonjė padrejtėsi, pse tė mos pendohem e tė pėrmirėsohem! Kur tjetrit i shkaktoj shqetėsim e mėrzi, e pse tė mos i kėrkoj falje e t'i them se sa shumė e dua pėr hir tė Atij qė nė zemrat tona vendosi qetėsinė e paqen, dashurinė e mirėsinė! A mos vallė, kur nė llogari tė merremi, ne do kėrkojmė tė ndarė edhe nė Xhenetet e Zotit tonė tė jemi?! E kush na bėri tė harrojmė, se, lidhja e afria jonė, na bėjnė qė mėshirėn e Zotit tonė ta meritojmė?!

Para se nga zemra ime tė shpėrngulet udhėzimi i drejtė! Mjaft, e pse tė mos braktis atė qė thėrret Zoti ynė tė braktiset?! Tė luftoj kundėr vetvetes lakmitare, e tė luftoj kundėr vetvetes ndjellėse e tė keqes, e tė luftoj kundėr vetvetes injorante e naive, e tė luftoj kundėr vetvetes mendjemadhe, kokėforte e fodulle. Deri kur, mos po pritet krisma madhėshtore, ēarja e tokės, dridhja e fuqishme, shkrirja e kodrave! Ēfarė ėshtė duke u pritur, a nuk janė shpartalluar radhėt tona, a nuk ėshtė ndarė mendimi e zemra jonė, e as s'jemi bėrė kafshatė e ērregulluesve tė tokės?!

Para se tė jetė vonė! Para se fryma jonė tė ndalojė. Para se shpirti tė merret. Para se urrejtja e xhelozia tė na kaplojė tėrėsisht. Para se mendjemadhėsia e kokėfortėsia robėr tė djallit tė mallkuar tė na bėjė! Para se prej mėshirės sė Zotit tonė, Allahut Mėshirėplotė, tė largohemi!!!

O Allah, na pėrudhė, na pėrforco nė rrugėn Tėnde, na i zgjero kraharorėt tanė, na bėj tė duam atė qė do Ti, e tė urrejmė atė qė na largon nga kėnaqėsia Jote!
avatar
NoOrA
Hero ne SHoqerinVIrtuale
Hero ne SHoqerinVIrtuale

Numri i postimeve : 1530
Registration date : 25/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi